POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Srebrny medal Katarzyny Sobierajskiej w PE Kadetek w Bielsku-Białej

Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa) wywalczyła srebrny medal w kategorii -70kg podczas Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej. W finale przegrała z broniącą tytułu Japonką Moka Kuwagata. W wadze -63kg Agata Pałka (Olimp Judo Team Nowa Sól) zajęła 5 miejsce.

To kolejny sukces Katarzyny Sobierajskiej, która wyrasta na jedną z głównych faworytek Mistrzostw Europy w Warszawie. W tym sezonie zdobyła złote krążki we włoskiej Follonicy i Zagrzebiu, gdzie łącznie wygrała 10 pojedynków.

W Bielsku-Białej kolejno pokonała Niemkę Tia Scheerat, Chorwatkę Nikę Vuco, w ćwierćfinale Ukrainkę Olgę Tsimko i w półfinale Włoszkę Matilde Notti. W finale przegrała z broniącą tytułu Moka Kuwagata, która z kolei zaczęła turniej od zwycięstwa z Zuzanną Banaszek, a potem wygrała przed czasem jeszcze 3 walki. Żadna z rywalek nie zdołała wytrzymać do końca 2 minuty. Najtrudniejszy bój Japonka stoczyła z Katarzyną Sobierajską, rozstrzygnięcie nastąpiło po 3.23 min.

Bardzo blisko kolejnego medalu w tegorocznych Pucharach Europy Kadetek była także Agata Pałka (-63kg). Sięgnęła po brązowe krążki w hiszpańskiej Fuengiroli i w Zagrzebiu, a w polskim turnieju wygrała z Węgierką Lili Vit i Niemką Emelie Zoe Friedrici. W kolejnej rundzie przegrała ze Szwajcarką Sariną Buffet, a w repesażach pokonała Martynę Glubiak i Rosjankę Ianę Radchenko. O brąz przegrała z Japonką Airi Yazawa.

W niedzielę w Bielsku-Białej 7 miejsce zajął Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg) w wadze +90kg, a 9 – Krystian Perchun (Stowarzyszenie Tatami Strzegom) -81kg, Michał Jędrzejewski (UKS Conrad Gdańsk) -90kg i Martyna Glubiak (GKS Czarni Bytom) -63kg.

W Bielsku-Białej dominowali Rosjanie po 4 złote, srebrne i brązowe medale, Japończycy 4-1-3, Francuzi 3-0-4 i Gruzini 1-1-6.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 27-30 czerwca w Warszawie.