POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

"Stypendia Wręcz" – Natalia Kropska i Nikola Szlachta wśród wyróżnionych

Srebrna medalistka Mistrzostw Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek Natalia Kropska oraz brązowa medalistka ME Kadetek Nikola Szlachta znalazły się wśród młodych sportowców, którym Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej z rekomendacji Polskiego Związku Judo przyznała stypendia z programu „Stypendia Wręcz”.

- Jestem bardzo wdzięczna Polskiej Grupie Zbrojeniowej za pomoc w rozwijaniu moich umiejętności. Środki finansowe przeznaczam przede wszystkim na wizyty u dietetyka, wyjazdy na zawody, suplementację i niezbędny sprzęt sportowy. Jest to duża pomoc, bowiem np. odżywki są dosyć drogie – mówi Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom), która w niedzielę startowała w Pucharze Europy Juniorek w Kownie.

Zawodniczka, która 6 maja skończyła 18 lat, postawiła sobie za cel zdobycie medali na ME i MŚ Juniorek.

- Chcę uzyskać kwalifikacje na te zawody, a potem powalczyć o podium. Warunkiem jest miejsce w finale zawodów Pucharu Europy, a także jeden brąz PE oraz miejsce w pierwszej 30 rankingu światowego. Na początku czerwca jedziemy do Leibnitz, a w lipcu najprawdopodobniej do Pragi – powiedziała Natalia Kropska.

Z kolei 16-letnia Nikola Szlachta (ur. 24 lipca 2001) z UKS Judo Wolbrom dodała: - Bardzo cieszę się z tego stypendium, pomoże mi ono na pewno w rozwijaniu mojej pasji jaką jest judo.

Dodatkowo na drodze wystąpień klubowych, stypendia otrzymali również nasi czołowi judocy z grup seniorskich: Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław), Sandra Lickun i Karolina Pieńkowska (zawodniczki AZS UW Warszawa).