POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sztab wspierający reprezentację Seniorek i Seniorów w kilkunastoosobowym składzie

Szkoleniowcy, trenerzy przygotowania techniczno-taktycznego oraz motorycznego, lekarze, dietetyk, fizjoterapeuci i psycholog znaleźli się w sztabie wspierającym reprezentację Polski Seniorek i Seniorów, którą od niedawna kieruje trener główny Mirosław Błachnio.

- W zespole osób wspierających trenera głównego w procesie przygotowań znaleźli się specjaliści w wielu dziedzinach, a wszystko po to abyśmy jak najlepiej spisywali się w kwalifikacjach olimpijskich, a później podczas Igrzysk w Tokio w 2020 roku – mówi Mirosław Błachnio.

Opiekę nad kadrą żeńską pełnić będzie trener Przemysław Matyjaszek, były Wicemistrz Europy i 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Adam Maj będzie odpowiedzialny za przygotowania kategorii ciężkiej i dokumentację szkoleniową. Japończyk Kotaro Sasaki został trenerem przygotowania techniczno-taktycznego, a Igor Dzierżanowski będzie pełnił rolę trenera przygotowania motorycznego i dietetyka.

- Ściśle będę współpracował także z trenerami kadry narodowej Juniorek i Juniorów, tj. Jackiem Kowalskim i Markiem Kręcielewskim, a także Jarosławem Wołowiczem, dyrektorem sportowym Polskiego Związku Judo i Cezarym Borzęckim, wiceprezesem ds. sportowych – dodał trener Mirosław Błachnio.

W sztabie są również lekarze Juliusz Dec i Radosław Górski, fizjoterapeuci Rafał Binda i Mikołaj Trześniewski oraz psycholog Marek Graczyk.

- Obecnie przebywamy na zgrupowaniu w Giżycku, gdzie poszczególne grupy kadrowiczów przygotowują się do swoich najważniejszych tegorocznych imprez międzynarodowych. Zgrupowanie ma charakter ogólnorozwojowy. Równolegle zawodnicy doskonalą na macie wybrane elementy przygotowania techniczno-taktycznego. Są to seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy, w sumie ponad 60 osób – podsumował szkoleniowiec reprezentacji.