POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Tomasz Piasecki z licencją sędziowską EJU w Judo Kata

Tomasz Piasecki został pierwszym polskim sędzią z licencją EJU w Judo Kata - poinformował przewodniczący komisji DAN Sławomir Smater.
- Tomasz Piasecki zdał egzamin na sędziego EJU w Judo Kata i jest naszym pierwszym sędzią miedzynarodowym. Egzamin odbył się podczas zawodów Pucharu Europy we włoskim Pordenone - mówił trener polskiej reprezentacji.
 
W kursie sędziowskim Kata Comission EJU wzięło udział 5 Polaków - Tomasz Piasecki oraz Leszek Piąstka, Anna Jagiełło, Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk. - Część praktyczna jest tak sama dla zawodników, trenerów i sędziów. W judo shiai jest referee, a w judo kata - judge, co oznacza znawcę technik kata - dodał Sławomir Smater.
Biało-Czerwoni startowali w dwóch konkurencjach w PE we Włoszech. Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęli 6 miejsce w Kodokan Goshin Jutsu. Łódzka para uzyskała w eliminacjach 500 pkt. Wygrali Włosi Marika Sato i Fabio Polo (w finale 540) pkt, wyprzedzając duet z Niemiec Astrid Machulik i Marcus Nietner (500,5). Kolejni zawodnicy gospodarzy Gianluca Dalla Valentina i Michele Capparella na 3 pozycji - (495,5).
 
W Nage no Kata 8 lokatę z wynikiem 356 pkt zajęła para Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk. Zwyciężyli Włosi Matteo Martini i Alberto Gainelli, za nimi sklasyfikowani zostali Francuzi Fabrice Cardia i Ludovic Germa (najlepsi w eliminacjach) oraz Włosi Stefano Cesana i Tommaso Campanella - po 387,5 pkt.