POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener Kadry Mirosław Błachnio - pierwszy start 2 lutego w Pucharze Polski

- Do końca stycznia skupiamy się na bardzo ciężkiej pracy, a pierwszy start mamy zaplanowany 2 lutego w Pucharze Polski - mówi trener główny naszej seniorskiej reprezentacji Mirosław Błachnio.

Biało-Czerwoni przebywają obecnie na zgrupowaniu w Spale, a zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, tj. 27 grudnia rozpoczynają kolejne zgrupowanie, tym razem w Bytomiu.

- Jeszcze przed zgrupowaniem w Spale zawodnicy i zawodniczki realizowali trening siły maksymalnej, a efekty ich pracy mogliśmy tutaj skontrolować podczas licznych sprawdzianów i testów. Oczywiście równolegle odbywają się treningi techniczno-taktyczne na macie, jak również randori. Na pewno nie odzwyczajamy się od maty - powiedział selekcjoner Biało-Czerwonych Mirosław Błachnio.

Do trenujących dołączyli uczestnicy turnieju World Masters w Chinach - dla najwyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu. - To był ostatni tegoroczny start naszych reprezentantów. Pierwszymi zawodami obowiązkowymi dla kadry w 2019 roku będzie Puchar Polski w dniu 2 lutego. Zasady uczestnictwa w szkoleniu centralnym są przejrzyste, jeśli ktoś chce walczyć w polskich barwach podczas największych międzynarodowych imprez na koszt Polskiego Związku Judo oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest zobowiązany do wzięcia udziału w cyklu Pucharu Polski. W innym przypadku tacy judocy nie będą przez nas finansowani w zawodach zagranicznych - dodał trener drużyny narodowej.

W dniach 5-17 stycznia kadrowicze będą trenować w Zakopanem, potem wspomniany Puchar Polski i camp w Belgii oraz po Turnieju Paryskim z cyklu Grand Slam.

- W terminie 16-17 lutego zaplanowaliśmy sprawdziany na zawodach European Open - kobiety w austriackim Oberwart i mężczyźni w Rzymie. Tydzień później startujemy w Grand Slamie w niemieckim Dusseldorfie. Marzec zaczniemy bardzo ważnym dla nas turniejem European Open judoków w Warszawie. Judoczki w tym samym czasie 2-3.03 powalczą w Pradze. Następnie mamy Puchar Europy w Szwajcarii i Grand Prix w Maroku oraz dla zawodniczek Grand Slam w Rosji - mówi Mirosław Błachnio o planach na pierwsze tygodnie nowego roku.