POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trener Marian Tałaj o przygotowaniach kadry kobiet

- European Open w Warszawie na początku marca i Mistrzostwa Europy w izraelskim Tel Avivie pod koniec kwietnia - to najważniejsze turnieje pierwszego półrocza dla kobiecej reprezentacji Polski z powodzeniem prowadzonej przez trenera Mariana Tałaja.

Pierwszym etapem tegorocznych przygotowań będzie rozpoczynające się w najbliższy poniedziałek międzynarodowe zgrupowanie w austriackim Mittersill.

- Ze ścisłej kadry seniorek nie będzie tam brązowej medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Agaty Ozdoby-Błach -63kg. Dłuższy odpoczynek wskazany jest również dla pozostałych uczestniczek grudniowego Mastersa w Sankt Petersburgu Agaty Perenc -52kg i Beaty Pacut -78kg. Potem wrócą do solidnego treningu, zanim wejdą na matę w zawodach międzynarodowych – mówi Marian Tałaj.

Prawdopodobnie w lutym część kadrowiczek weźmie udział w zawodach rangi European Open. - Punktów do zdobycia nie jest zbyt wiele, ale młodsze zawodniczki mają szansę tam zdobycia kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Izraelu - dodał trener.

Biało-Czerwone mają także zaplanowany wyjazd na bardzo mocno obsadzony camp przy okazji prestiżowego Grand Slamu w Paryżu.
- Będzie tam możliwość powalczyć z całą światową czołówką. Potem mamy zaplanowane krajowe zgrupowanie bezpośrednio przed European Open w Warszawie (3-4 marca). W naszych polskich zawodach chcemy wystawić optymalny skład – dodał szkoleniowiec reprezentacji.

Powoli do kadry ma wracać 7 judoczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie Daria Pogorzelec, w nowej wadze -70kg, zaś w perspektywie Igrzysk trener Marian Tałaj czeka również na spodziewającą się dziecka Ewę Konieczny -48kg.

- To są bardzo dobre zawodniczki, które oczywiście widzę w drużynie narodowej. Z nimi w składzie nasza reprezentacja będzie silniejsza w walce o nominacje do Tokio - powiedział.

Mistrzostwa Europy odbędą się od 26 do 28 kwietnia w izraelskim Tel Avivie, a miesiąc później zaczną się 2-letnie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.