POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Trzeci start Agaty Ozdoby-Błach w Champions League

Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Świata i Europy Agata Ozdoba-Błach (-63kg) po raz trzeci będzie startować w prestiżowych rozgrywkach klubowych - Champions League. Turniej odbędzie się w sobotę 16 listopada w portugalskim Odivelas.

- Po raz trzeci z rzędu wystartuję w zawodach Ligi Mistrzyń w barwach francuskiego zespołu JC Pontault Combault. W 2017 roku w Ankarze zdobyłyśmy brązowy medal, w 2018 roku w Bukareszcie - srebrny krążek, więc mamy nadzieję na bardzo dobry występ także w Portugalii - mówi reprezentantka Polski.

Do tej pory Agata Ozdoba-Błach rewelacyjnie spisywała się w Champions League i nic dziwnego, że francuscy trenerzy znów zaprosili ją do składu. W dwóch poprzednich edycjach stoczyła łącznie 6 walk i wszystkie wygrała.

- Oprócz mnie w składzie naszej drużyny są m.in. Marokanka Asma Niang - 70kg, Gaetane Deberdt - 57kg i Penelope Bonna - 52kg. Jak dotąd zwyciężyłam w każdym pojedynku i marzy mi się podtrzymanie tej serii - dodała judoczka z Wrocławia.

W 2018 roku Agata Ozdoba-Błach (-63kg) pokonała Włoszki Marię Centracchio i Edwige Gwend oraz w finale Mungunchimeg Baldorj z Mongolii, reprezentującą inny francuski klub FLAM 91.

Natomiast przed 2 laty reprezentantka Biało-Czerwonych wygrała z Turczynką Ilayda Seyis, Rosjanką Ekateriną Valkovą i o brąz z Serbką Anją Obradović ze Slaviji Novy Sad.