Trzy medale Urszuli Hofman w Ameryce Południowej

Trzy medale – 1 złoty i 2 srebrne – wywalczyła była Mistrzyni Polski Urszula Hofman (-70kg) w rozgrywanych w Ameryce Południowej turniejach cyklu Pan-American Open, czyli Pucharach Świata. Reprezentantka Biało-Czerwonych awansowała w rankingach – światowym i olimpijskim.

Po wywalczeniu złota w argentyńskim Cordobie i srebra w peruwiańskiej Limie, judoczka KS AZS AWF Wrocław startowała w stolicy Chile – Santiago. Pokonała w ćwierćfinale Peruwiankę Xsarę Morales Falconi przed czasem, w półfinale Rosjankę Alexandrę Milovzorovą w dogrywce i w finale przegrała z Brazylijką Ellen Santaną.

24-letnia Urszula Hofman, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2015 roku, awansowała na 64 miejsce w rankingu olimpijskim i na 81 miejsce na liście światowej.

W ten weekend w Chile najlepiej spisali się Brazylijczycy, którzy triumfowali w 3 kategoriach wagowych. Najwięcej medali zdobyli Francuzi – 11, w tym 2 złote.