POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Uniwersjada w Neapolu: Oleksii Lysenko blisko podium

Oleksii Lysenko (KS AZS AWF Warszawa, UKSW Warszawa) wygrał 4 z 6 pojedynków i zajął piąte miejsce w wadze +90kg w pierwszym dniu Letniej Uniwersjady w Neapolu.

W czwartkowych zawodach Oleksii Lyssenko pokonał przed czasem w pierwszej walce reprezentanta Mongolii Tsetsentsengela Odkhuu, a w 1/8 finału przegrał w dogrywce z Koreańczykiem Kim Minjong, Mistrzem Świata Kadetów sprzed 2 lat i zwycięzcą seniorskiego GP w chińskim Hohhot w 2019 roku. W repesażach pochodzący z Ukrainy reprezentant Polski poradził sobie ze Słowakiem Matejem Hajasem i Azerem Rustamem Kotsoievem, a w swojej 5 walce rywalizował z Ukraińcem Fedirem Panko i z nim również wygrał.

O brąz rywalem był Uzbek Mukhammadkarim Khurramov, bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie – zdobył brąz Grand Prix w Gruzji i Maroku. Niestety Oleksii Lysenko przegrał z nim po 3.31 min.

Na 7 lokacie uplasowała się dzisiaj w kategorii +70kg Anna Załęczna (TKS Judo Toruń, UMK Toruń). Wygrała z Rumunką Cristiną Sirbulet, a potem o wejście do ósemki doznała porażki z Japonką Mayą Akibu, srebrną medalistka tegorocznych zawodów Grand Prix w Hohhot. W repesażach Polka zwyciężyła przed czasem Słowenkę Veronikę Mohorić i uległa Niemce Renee Lucht.

W wadze -70kg Urszula Hofman (AZS AWF Wrocław, AWF Wrocław) zajęła 9 lokatę. Wygrała w dogrywce z Lkhagvadulam Sarantsetseg z Mongolii, która dostała trzecią karę shido. Przegrała w ćwierćfinale z Japonką Shiho Tanaką i w pojedynku repesażowym z Węgierką Renatą Lorinc

Czwartego lipca startował też w kategorii -90kg Rafał Kozłowski (AZS AWF Wrocław, AWF Wrocław). Zwyciężył w walce z judoką z Liechtensteinu Raphaelem Schwendingerem i został pokonany przez Rosjanina Romana Dontsova.

Turniej judo na Uniwersjadzie rozgrywany jest w 10 kategoriach wagowych – po 5 kobiecych i męskich.