Znakomita skuteczność Macieja Sarnackiego w Grand Slamach

Już 4 medale zdobył Maciej Sarnacki w turniejach rangi Grand Slam. Kolejną okazję na poprawienie tego dorobku będzie miał już w najbliższą niedzielę w Paryżu, dzień po swoich 31 urodzinach.

Wczoraj odbyło się losowanie Turnieju Paryskiego. Zawodnik Gwardii Olsztyn jest rozstawiony i w 1 rundzie ma wolny los. O awans do ćwierćfinału powalczy z Francuzem Nabilem Alaghem lub Marokańczykiem Mustaphą Abdallaoui.

Na liście startowej są m.in. Gruzini Guram Tushishvili i Levani Matiashvili, Holender Roy Meyer, Japończycy Kokoro Kageura i Yusei Ogawa, Czech Lukas Krpalek i Tunezyjczyk Faicel Jaballah.

Podopieczny trenera głównego reprezentacji Zbigniewa Pacholczyka ma bardzo dobry bilans występów w prestiżowym turnieju rangi Grand Slam. Dotychczas startował 6 razy i zdobył aż 4 medale.

Maciej Sarnacki, dziś zajmujący 9 miejsce w światowym rankingu, debiutował w Grand Slamie latem 2004 roku w rosyjskim mieście Tyumen, gdzie zdobył brązowy medal. Na początku listopada powtórzył ten sukces w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym roku stoczył też jedną przegraną walkę podczas Jigoro Kano w Tokio.

W 2015 roku zdobył ponownie brąz Grand Slamu w Rosji, a potem był 5 w Abu Dhabi. Pod koniec października 2017 roku jeszcze raz rywalizował w ZEA. Tym razem doszedł do finału i sięgnął po srebrny medal.

W Paryżu Maciej Sarnacki ma szansę na 5 medal i sprawienie sobie prezentu urodzinowego - kończy 31 lat.

W całym 2-dniowym Grand Slamie w Paryżu powalczy 403 zawodników i zawodniczek z 71 krajów.