POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Zwycięstwo Agaty Ozdoby, brązowe krążki Agaty Perenc i Anny Borowskiej w Mińsku

Agata Ozdoba (-63kg) wygrała dzisiejsze zawody rangi European Open w Mińsku. Brązowe medale zdobyły Agata Perenc (-52kg) i Anna Borowska (-57kg). To duży sukces Polek na niewiele miesiąc przed Mistrzostwami Świata.

Agata Ozdoba kolejno zwyciężała Izraelkę Noę Snir, Niemkę Nadję Bazynski po ponad 6 min, w półfinale z Holenderką Iris Iwemą i w finale z kolejną izraelską zawodniczką Inbal Shemesh.

Startująca w tej samej wadze Karolina Tałach zajęła 5 miejsce. Wygrała ze Szwedką Idą Eriksson, a następnie przegrała ze wspomnianą Iris Iwemą. W potyczce repesażowej okazała się lepsza od Nadji Bazynski, a na koniec o brązowy medal rywalizowała bez powodzenia z Białorusinką Danielą Kazanoi.

Na podium stanęły natomiast dwie inne reprezentantki Polski. Agata Perenc (-52kg) wygrała w sobotę z Białorusinką Kseniyą Danilovich, a w ćwierćfinale przegrała w dogrywce ze Szwajcarką Evelyne Tschopp. W repesażu pokonała Izraelką Betinę Temelkovą i o brąz okazała się lepsza od Ukrainki Lyudmyly Pliievej.

Anna Borowska (-57kg) doszła do półfinału, po drodze wygrywając ze Słowaczką Viktorią Majorosovą i Arletą Podolak. W walce o finał przegrała z Włoszką Giulią Caggiano, a potem skutecznie biła się o brąz z Azerką Sakiną Zayirovą.

Arleta Podolak zakończyła zawody na 7 miejscu. Zaczęła świetnie, bowiem od zwycięstwa z utytułowaną i bardzo doświadczoną 35-letnią Portugalką Joaną Ramos. Potem porażkami kończyły się jej pojedynki z Anną Borowską i Sevarą Nishanbayevą z Kazachstanu.