Zwycięstwo juniorki Pauliny Dziopy w Leibnitz

19-letnia Paulina Dziopa (+78kg) zwyciężyła w austriackim Leibnitz w zawodach Pucharu Europy Juniorek. To jej 3 medal w turniejach tej rangi, ale pierwszy złoty.

Zawodniczka GKS Czarni Bytom w finale wygrała z Niemką Samirą Bouizgarne. Wcześniej Paulina Dziopa pokonała 3 rywalki przez ippon – Ukrainkę Ielyzavetę Gorb, Czeszkę Marketę Paulusovą i Holenderkę Merel Barkman.

W tym sezonie reprezentantka Polski zajmowała 3 miejsce w Sarajewie oraz 7 miejsce w Kownie. Rok temu stanęła na najniższym stopniu podium PEJ w Gdyni. Tegoroczne zawody w Gdyni w terminie 7-8 lipca.

W wadze-73kg Jakub Pankowski zajął 7 miejsce (bilans walk 4-2), a w kategorii -66kg na 9 lokacie uplasował się Kacper Kaczor (3-2).

Dzisiaj w Leibnitz wystąpią m.in. Vanessa Machnicka -57kg i Paulina Szlachta -48kg.