POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE w Bratysławie: wojownik Wiktor Mrówczyński w finale

podium.ecsen.73kg

21-letni Wiktor Mrówczyński (-73kg) odniósł największy sukces zdobywając srebrny medal Pucharu Europy w Bratysławie. Brązowe krążki wywalczyli startujący w tej samej wadze Mateusz Garbacz oraz Ewa Konieczny (-48kg).

Wychowanek Wojownika Skierniewice, który obecnie startuje w barwach AZS AWF Katowice, wygrał przed czasem z Niemcem Cedricem Thyssenem, Chorwatem Danijelem Kapaciem, Włoszem Ermesem Tosolinim i w półfinale z Faye Njie z Gambii. Dopiero w finale przegrał karami 2-0 z Jakubem Jecminkiem z Czech.

Judoka pochodzący ze Skierniewic w tym roku był 5. w PE w chorwackim Dubrovniku, startował też w zawodach tej rangi na Słowenii oraz w Pucharze Świata w Pradze. Dwa miesiące temu zdobył złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23, wygrywając wszystkie 4 walki przez ippon.

Największy sukces odniósł także rówieśnik Wiktora Mrówczyńskiego, Mateusz Garbacz (Żak Kielce). Turniej rozpoczął od zwycięstwa z Węgrem Martonem Takacsem, a później został pokonany przez Niemca Davida Kraemera. W repesażach wygrał z Litwinem Kestutisem Vitkauskasem, Włochem Jacopo Cavalcą, Niemcem Nickiem Bobrowskim i o brąz z Faye Njie.

Bardzo dobrze po długiej przerwie spisuje się Ewa Konieczny, nie tylko na krajowych, ale i zagranicznych matach. Dziś pokonała Austriaczkę Andreę Dall i Niemkę Julię Rotthoff. W półfinale przegrała w dogrywce po 5.21 min jednym shido z Marą Tabeą Kraft z Austrii. W pojedynku o brąz judoczka Czarnych Bytom wygrała z reprezentantką Mauritiusu Priscillą Morand, która w repesażach wygrała z Joanną Stankiewicz (AZS AWF Warszawa).

Poza Joanną Stankiewicz, 7 miejsce zajęła też Sonia Lniany (-63kg) z Czarnych Bytom.

podium.ecsen.48kg