POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

10 grudnia Kongres Europejskiej Unii Judo w Lublanie

Między ostatnimi turniejami sezonu - Grand Slam w Tokio i Masters w Jerozolimie – odbędzie się Kongres Zwyczajny Europejskiej Unii Judo (EJU Ordinary Congress). Spotkanie władz EJU i przedstawicieli federacji narodowych zaplanowano na 10 grudnia w Lublanie.

Nasz kraj reprezentować będzie Jacek Biernat, Członek Zarządu Polskiego Związku Judo. W stolicy Słowenii będzie także Jacek Zawadka, Prezes Polskiego Związku Judo, który kilka miesięcy temu został członkiem Komitetu Wykonawczego i dyrektorem ds. Marketingu EJU.

- W krótkim czasie władze Europejskiej Unii Judo, kierowanej przez Prezydenta Laszlo Totha, wprowadziły sporo zmian organizacyjnych. Kongres potrwa 3 dni, w dwóch pierwszych zaplanowane są prace w tzw. zespołach roboczych, a podsumowaniem będą obrady 10 grudnia. EJU pokrywa koszty pobytu przedstawicieli federacji – mówi Jacek Zawadka.

Polak w EJU Executive Committee wyjaśnił, że w dniach 8-9 grudnia odbędą się spotkania m.in. dotyczące programów “Judo in Scholl” i „Ukemi”. - Jako Dział Marketingu zaprezentujemy jak rozwija się nasz sport, jak zyskuje na popularności w Europie. Na dziś mamy 2,3 mln osób zarejestrowanych w bazie IJF - judobase. Z kolei bardzo dużym zainteresowaniem kibiców cieszyły się imprezy mistrzowskie, na czele w Mistrzostwami Europy Seniorów w Sofii – powiedział Jacek Zawadka, Prezes Polskiego Związku Judo.

- Bardzo interesująco zapowiadają się także rozmowy kuluarowe. Mamy zaplanowane m.in. spotkanie ws. wspólnego kalendarza zawodów z Czechami i Słowakami – przyznał Jacek Zawadka.

Za kadencji Prezesa Jacka Zawadka w Polsce odbyło się już kilka turniejów rangi Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata, Pucharu Europy. W 2023 roku w naszym kraju rozgrywane będą: PŚ Seniorów w Warszawie, PE Juniorów w Poznaniu, PE Kadetów w Bielsku-Białej.

- Rozpoczynamy tradycyjnie pod koniec lutego turniejem European Open w Warszawie. A po zawodach uczestnicy wezmą udział w campie w naszym świetnym Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Bardzo dobrze układa się nam współpraca z władzami spalskiego COS OPO – stwierdził Jacek Zawadka, który od 6 lat kieruje polskim judo.