POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

61 MP w Opolu: Katarzyna Furmanek pozytywnie zdziwiona swoją kondycją

Katarzyna Furmanek sprawiła sobie miły prezent na 27 urodziny i bardzo dobrze powalczyła w 61 Mistrzostwach Polski w Opolu. Mimo że miała kilkanaście miesięcy przerwy, pokonała wszystkie rywalki i zdobyła złoty medal w wadze ciężkiej.

- Mój bilans, licząc zawody indywidualne i drużynowe, to 5 walk i 5 wygranych, w tym przed czasem 4. W dogrywce, po ponad 6-minutowej walce pokonałam wicemistrzynię kraju Anię Załęczna (TKS Judo Toruń). Byłam pozytywnie zdziwiona, że mam taką kondycję - mówiła judoczka KS AZS AWFiS Gdańsk.

W tamtym roku Katarzyna Furmanek przyczyniła się do zdobycia przez reprezentację Polski tytuły Drużynowych Mistrzyń Europy. Później jeszcze startowała w Azerbejdżanie i Kazachstanie, ale poważne problemy z kolanem sprawiły, że musiała poddać się długiemu leczeniu i rehabilitacji.

- Cieszę się, że mogłam już wrócić do sportowej rywalizacji. Super uczucie, uwielbiam taką małą adrenalinkę i zaciętą walkę.
Z Anią Załęczną taktycznie rozwiązałam walkę i ona w dogrywce dostała karę shido za fałszywy atak. W drużynówce wygrałam z dwiema dziewczynami z Wrocławia i Warszawy, m.in. założyłam dźwignię
- dodała.

Reprezentantka Polski ma nadzieję, że za jakiś czas znów będzie występowała w kadrze narodowej. W wadze ciężkiej już pokazała, że może odnoscić międzynarodowe sukcesy.

- Na razie żadnych startów nie mam zaplanowanych, ponieważ będę pracować jako trenerka dzieci w klubie Ady Dadci Smoliniec. Ale w wolnej chwili jestem do dyspozycji selekcjonera Mariana Tałaja, pomogę kadrowiczkom na zgrupowaniach, to żaden problem - przyznała.