61 MP w Opolu: młodzi trenerzy Kubicka i Kowalski wygrywali w sobotę

Kinga Kubicka (-48kg) i Tomasz Kowalski (-66kg), a więc młodzi trenerzy, zdobyli złote medale w drugim dniu 61 Mistrzostw Polski rozgrywanych w Opolu. W sobotę wygrywali też Bartłomiej Garbacik (-60kg), Michał Bartusik (-73kg) oraz Karolina Pieńkowska (-52kg) i Arleta Podolak (-57kg).

Kinga Kubicka ma już doświadczenie w pracy z reprezentacją Polski juniorek i kadetek, a Tomasz Kowalski, 2-krotny Wicemistrz Europy Seniorów, pracował u boku Piotra Sadowskiej w seniorskiej reprezentacji. Dziś świetnie spisali się w Opolu i do swego dorobku dopisali kolejne tytuły mistrzów kraju.

Dotychczas startujący w kategorii -66kg rzeszowianin Michał Bartusik tym razem walczył w wyższej wadze. W finale w dogrywce wygrał z Mateuszem Garbaczem.

Ponownie Mistrzem Polski został Bartłomiej Garbacik (-60kg). Pierwsze dwie walki rozstrzygał w golden score, a dwie decydujące przed czasem, tj. z Maciejem Irkiem i Adrianem Walą.

W wadze -52kg niespodziewanie poza finałem znalazła się Agata Perenc, która zdobyła brąz. W finale Karolina Pieńkowska pokonała Klaudię Cieślik. W kategorii -57kg, pod nieobecność 3-krotnej brązowej medalistki Mistrzostw Europy Juniorek Julii Kowalczyk, najlepsza okazała się była Mistrzyni Świata Juniorek Arleta Podolak.