65 MP w Opolu: Marta Gęsikowska i Paweł Tylek srebrnymi medalistami

Reprezentanci opolskich klubów - Marta Gęsikowska (TS Gwardia, -57kg) i Paweł Tylek (Klub Judo AZS, -60kg) – zdobyli srebrne medale 65 Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, które dzisiaj rozpoczęły się w Opolu.

W walkach finałowych Marta Gęsikowska, ubiegłoroczna Młodzieżowa Mistrzyni Polski, uległa utytułowanej Arlecie Podolak (Gwardia Warszawa), a Paweł Tylek, Mistrz Polski Juniorów z 2020 roku, przegrał z niespodziewanym triumfatorem Bartłomiejem Kotem (SameJudo Ząbki).

Na 5 miejscu w kategorii -60kg uplasował się drugi z trenerów klubu z Ząbek Dominik Grzywacz (AZS AWF Katowice).

Bardzo ciekawy przebieg miała także m.in. rywalizacja w wadze -63kg. Zwyciężyła Natalia Kropska (Czarni Bytom), a srebro wywalczyła Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek). Brązowe krążki dla Anny Dąbrowskiej (AZS AWF Wrocław) i Aleksandra Sokołowska (Safari 152 Warszawa).

W najniższej kat. do 48 kg triumfowała 21-letnia Paulina Szlachta (AZS AWF Wrocław), a po srebro sięgnęła bardzo doświadczona 32-letnia Ewa Konieczny (Czarni Bytom). Na najniższym stopniu podium bardzo młode zawodniczki - Wiktoria Ślązok (Czarni Bytom) i Zuzanna Woźniak (Yuko Józefów). W wadze -52kg najlepsza była Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa).

Wśród mężczyzn, poza Bartłomiejem Kotem, 1 dnia 65 MP złote medale zdobyli reprezentanci kraju - Patryk Wawrzyczek (Janosik Bielsko-Biała) w wadze -66kg i Adam Stodolski (Leśnik Kaczory) w kategorii -73kg. Ich finałowymi rywalami byli Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław) i Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice).

Wśród brązowych medalistów znaleźli się i medalista sprzed lat MEJ i MME Damian Szwarnowiecki (Praesidium Wrocław) -73kg, i srebrny medalista MMP 2020 Konrad Szatkowski (AZS AWF Wrocław) -73kg. W wadze -66kg niespodzianką są brązowe krążki dla Grzegorza Babireckiego (Judo Samuraj Koszalin) i Krzysztofa Klimkiewicza (Judo Kraków), brązowego medalisty MP Kadetów z 2019 roku w wadze -55kg,