65 MP w Opolu: w sobotę czworo judoków obroniło tytuły

Czworo judoków - Eliza Wróblewska (Akademia Judo Poznań) -70kg, Paula Kułaga (Copal Trzcianka) +78kg, Damian Stępień (AZS UW Warszawa) -81kg, Mariusz Krueger (Kuma Judo Warszawa) +100kg – obroniło dzisiaj w Opolu tytuły Mistrzów Polski. Wśród złotych medalistów znalazł się także opolski judoka Tomasz Szczepaniak (Klub Judo AZS Opole).

W porównaniu do ubiegłorocznych mistrzostw w Trzciance do tego samego finału doszło w wadze ciężkiej kobiet. Paula Kułaga (Copal Trzcianka), dla której to 6 tytuł z rzędu, pokonała Annę Załęczna (Judo Toruń). Jeden z brązów zdobyła przygotowująca się do Mistrzostw Świata Juniorek Kinga Wolszczak (Śląsk Wrocław).

Po raz drugi z rzędu i trzeci w karierze złoto seniorskich MP wywalczyła Eliza Wróblewska (Akademia Judo Poznań) w kategorii -70kg. Sukcesu nie powtórzyła Paulina Dziopa (Czarni Bytom), która tym razem uplasowała się na 3 miejscu w wadze -78kg. Wygrała Sandra Lickun (AZS UW Warszawa).

W rywalizacji mężczyzn ciekawie było m.in. w wadze -100kg. W poprzednich latach Kacper Szczurowski (Klub Środowiskowy AZS Gliwice) sięgał po srebrne medale, a w Opolu triumfował, pokonując w finale jednego z trenerów współpracujących z kadrą narodową Igora Dzierżanowskiego (Akademia Sportu Wawer Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanął m.in. Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik), Olimpijczyk z Tokio i wcześniej Mistrz Polski -90kg.

W -81kg już 4 raz z kolei zwyciężył Damian Stępień (AZS UW Warszawa), zaś +100kg ubiegłoroczne osiągnięcie powtórzył Mariusz Krueger (Kuma Judo Warszawa). Srebro w najcięższej kategorii dla Kamila Grabowskiego (Czarni Bytom), a brąz dla Wojciecha Kordyalika (Śląsk Wrocław), który niedawno zajął 3 miejsce w ME Juniorów w Luksemburgu, oraz Grzegorza Teresińskiego (Kuma Judo Warszawa), zawodnika z rocznika 2003.

Poprzednie MP w Opolu odbyły się w 2017 roku. Na najwyższym stopniu podium ponownie w tym mieście stanęli Karolina Pieńkowska -52kg, Arleta Podolak -57kg, Eliza Wróblewska -70kg, Paula Kułaga wtedy -78kg. Jutro zawody drużyn mieszanych.