66 MP Seniorek i Seniorów: 19-letni Sordyl zwyciężył w wadze +100kg

19-letni Jakub Sordyl (Galeon Gdynia) wygrał z 21-letnim Wojciechem Kordyalikiem (Śląsk Wrocław) w finale wagi +100kg podczas 66 Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Warszawie.

Jakub Sordyl w tym roku zdobył też złoto w Mistrzostwach Polski Juniorów. W tej kategorii wiekowej zajął także 7 miejsce w Mistrzostwach Europy w Pradze. Z kolei w seniorach triumfował w Pucharze Polski w Warszawie.

Brązowe medale w kat. +100kg w MP Seniorów wywalczyli Grzegorz Teresiński (Kuma Warszawa) i Kamil Grabowski (Czarni Bytom).

Prawie 10 minut trwała rywalizacja o tytuł w -73kg. Ostatecznie na kartki Ksawery Morka (Ryś Warszawa) pokonał Wiktora Mrówczyńskiego (AZS AWF Katowice). Na 3 stopniu podium stanęli Mateusz Garbacz (Kuma Warszawa) i Radosław Stroka (AZS AWF Wrocław).

Natomiast w niewiele ponad 20 sekund Katarzyna Sobierajska (Pohl Judo Przemęt) wygrała finał -70kg z Urszulą Hofman (Polonia Rybnik).

Z kolei w kat. -81kg najlepszy był Damian Szwarnowiecki (Praesidium Wrocław).

Pod nieobecność kontuzjowanego Wicemistrza Europy Piotra Kuczery (Kejza Team Rybnik), w pojedynku o złoty medal wagi -100kg spotkali się Kacper Szczurowski (AZS Gliwice) i Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa). Wygrał pierwszy z wymienionych judoków.

Po brązowe medale sięgnęli Michał Jędrzejewski (Wybrzeże Gdańsk), aktualny Wicemistrz Europy Juniorów, i Nikodem Kubiak (PGE Akademia Judo Poznań).

Wśród kobiet w czwartek Mistrzynią Polski została m.in. piąta judoczka Mistrzostw Świata Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek). W decydujące walce zwyciężyła Karolinę Tałach-Gast (Wybrzeże Gdańsk). Brązowe krążki dla Agaty Pontek (AZS AWF Katowice) i Aleksandra Sokołowska (Safari 152 Warszawa).

W kategorii -57kg triumfowała najbardziej doświadczona Arleta Podolak (Gwardia Warszawa), srebro dla Julii Kowalczyk (Polonia Rybnik), a brąz dla Anny Dąbrowskiej (AZS AWF Wrocław) i Oliwii Wątorek (UKS Judo Kraków).

W 2 dniu MP w Hali Sportowej OSiR Warszawa-Włochy dokończona zostanie rywalizacja indywidualna (-48kg, -52kg, -60kg, -66kg), a następnie odbędą się zawody drużynowe. Patronat honorowy nad zawodami objął Jarosław Karcz, Burmistrz Dzielnicy Włochy.