66 MP Seniorek i Seniorów: Paulina Szlachta obroniła tytuł w kategorii -48kg

Podobnie jak rok temu w Opolu, również w Hali Sportowej Warszawa-Włochy Paulina Szlachta (AZS AWF Wrocław) zwyciężyła w Mistrzostwach Polski w kategorii -48kg. W finale 66. edycji turnieju wygrała z Natalią Stokłosą (PGE Akademia Judo Poznań).

Brązowe medale zdobyły Wiktoria Ślązok (Czarni Bytom) i Zuzanna Woźniak (Yuko Józefów).

Po wywalczeniu dwóch brązowych krążków z rzędu, w wadze -52kg triumfowała Aleksandra Kaleta (Judo Wolbrom). To jej pierwszy finał od 2018 roku, kiedy sięgnęła po srebro. W decydującej walce stołecznych zawodów pokonała Klaudię Cieślik (AZS AWF Katowice).

Na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) i Marta Kuraś (Praesidium Wrocław).

Ubiegłoroczny srebrny medalista -60kg Paweł Tylek (Judo AZS Opole) po raz pierwszy w karierze został Mistrzem Polski Seniorów.

2 miejsce zajął Szymon Śmiegel (Sakura Team Bydgoszcz), a na 3 lokatach uplasowali się Igor Błaszczak (Juvenia Wrocław) i Patryk Łoziak (Czarni Bytom).

Po złoto w kategorii -66kg sięgnął Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław). W finale okazał się lepszy od klubowego kolegi Dawida Hypty.

Trzecie pozycje dla Piotra Zendera (Juvenia Wrocław) i Adriana Wali (AZS AWF Katowice).

Po zakończeniu Indywidualnych Mistrzostw Polski odbył się turniej drużyn mieszanych, który wygrał klub Czarni Bytom.