POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Agata Ozdoba-Błach - francuscy trenerzy zadowoleni ze mnie i zespołu

Reprezentantka Polski Agata Ozdoba-Błach (-63kg) była najlepszą zawodniczką francuskiej drużyny JC Pontault Combault, który zdobyła brązowy medal podczas prestiżowych zawodów Golden League w Ankarze.

- W zastępstwie Francka Bellarda, któremu niedawno urodziły się bliźniaki, był z nami Thierry Dibert. Trenerzy byli zadowoleni z naszych występów, choć trochę szkoda półfinału z Rosjankami, bo był on do wygrania - mówiła Agata Ozdoba-Błach.

W tureckich zawodach JC Pontault Combault wygrał w ćwierćfinale z Galatasaray Stambuł 3:2, w półfinale przegrał z Yawara-Neva Sankt Petersburg 2:3, a w meczu o brązowy medal pokonał Slaviję Novi Sad 3:2.

Agata Ozdoba-Błach stoczyła 3 walki i wszystkie wygrała. - Pierwszą walkę wygrałam z Turczynką Seyis. Najpierw rzuciłam na osoto-gari zdobywając waza-ari, a następnie po jej ataku na sumi-gaeshi wykonałam dźwignię. Następnie walczyłam z Rosjanką Valkovą i po jej nieudanym ataku na yoko-tomoe-nage zastosowałam trzymanie - mówiła Polka.

W decydującym spotkaniu brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017 spotkała się z zaledwie 17-letnią Serbką Obradović.

- Po 15 sekundach rzuciłam na ippon-seoi-nage, sędzia ocenił je na waza-ari, choć tak naprawdę nikt by się nie obraził, gdyby dał ippon. Po kolejnej minucie wykonałam dźwignię - dodała Agata Ozdoba-Błach, która bardzo dobrze zna język francuski i przy okazji startu we francuskiej drużynie w Golden League miała okazję poćwiczyć ten język.

Złote medale Golden League wśrod kobiet i mężczyzn zdobył rosyjski klub Yawara-Neva Sankt Petersburg.