POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Agata Ozdoba-Błach - najważniejsza walka zacznie się za pół roku

- Najważniejsza walka zacznie się w połowie roku, kiedy rozpoczną się kwalifikacje do Igrzysk w Tokio - mówi brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie Agata Ozdoba-Błach (-63kg).
 

Nowy sezon nasi reprezentanci rozpoczęli od międzynarodowego zgrupowania w austriackim Mittersill. Niestety ze względu na kłopoty zdrowotne nie uczestniczyła w nim liderka kobiecej kadry.

- Na początku stycznia miałam mały zabieg na skórze głowy, zaś w poprzednim tygodniu trochę się przeziębiłam i miałam przerwę w treningach. Na szczęście już wychodzę na prostą. W lutym w planach jest zgrupowanie w Paryżu, a najprawdopodobniej wystartuję w Dusseldorfie, gdzie od tego sezonu rozgrywany będzie Grand Slam. Na początku marca czeka nas European Open w Warszawie - powiedziała Agata Ozdoba-Błach.

Główną imprezą pierwszej części sezonu będą kwietniowe Mistrzostwa Europy w izraelskim Tel Avivie. Wrocławianka będzie należeć do grona faworytek kategorii -63kg. W rankingu światowym zajmuje obecnie 17 miejsce.

- Na razie skupiam się na przygotowaniach i na tym, aby dobrze zaprezentować się podczas turniejów kontrolnych. Mam zaufanie do trenerów kadry, którzy decydują gdzie będę startować przed Mistrzostwami Europy. Jeśli uda się być rozstawianą podczas turnieju w Izraelu, to dobrze, a jeśli nie - bez rozstawienia też da się walczyć, co już kilkukrotnie pokazałam - dodała.

Agata Ozdoba-Błach podkreśliła, że najważniejsza walka zacznie się w połowie roku. Pod koniec maja turniej Grand Prix w chińskim Hohhot rozpocznie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

- Za pół roku jako cała reprezentacja musimy być w pełni gotowe do walki o udział w Igrzyskach w Tokio - mówi zawodniczka, która czeka na swój olimpijski debiut.

W tym roku najwięcej punktów do zdobycia podopieczne trenerów Mariana Tałaja i jego asystenta Łukasza Błacha (mąż Agaty) będą miały podczas ME w Tel Avivie i wrześniowych Mistrzostw Świata w azerskim Baku.

- Pobyt na zgrupowaniach w Izraelu wspominam bardzo dobrze ze względu na świetną atmosferę na treningach, ciepły klimat i ciekawe treningi. Starty w Baku były różne - podczas Igrzysk Europejskich mocno uderzyłam się w głowę i wylądowałam w szpitalu. Innym razem podczas Grand Slamu zajęłam 5 miejsce, otarłam się o medal, ale wygrałam z Brazylijką Silvą, która wcześniej była nie do pokonania - powiedziała reprezentantka Polski.