POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Tokio 2020: Agata Ozdoba-Błach w Grupie Sportowej Orlen

Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Świata 2017 i Mistrzostw Europy 2014 Agata Ozdoba-Błach znalazła się w 20-osobowym składzie Grupy Sportowej Orlen i będzie objęta opieką sponsorską Polskiego Koncernu Naftowego. Celem grupy są jak najlepsze wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Wśród sportowców znaleźli się, poza Agatą Ozdobą-Błach, pięcioboistka Oktawia Nowacka oraz lekkoatleci na czele z halowymi mistrzami i rekordzistami świata w sztafecie 4x400 m (Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko, Karol Zalewski i Jakub Krzewina).

30-letnia Agata Ozdoba-Błach (kat. -63kg), zajmująca obecnie 15 miejsce w rankingu światowym, należy od lat do najlepszych polskich judoczek. Zdobywała medale brązowe Indywidualnych MŚ i ME, ale również wywalczyła z koleżankami z reprezentacji medale w turniejach drużynowych m.in. srebro MŚ 2015 oraz złoto ME 2016 i srebro ME 2017. Jest również medalistką Wojskowych MŚ, zawodów Grand Slam czy Pucharów Świata.

- Najlepszą rekomendacją tych zawodników są ich sukcesy i osiągnięcia. To wielcy mistrzowie, creme de la creme polskiego sportu - mówił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Już wkrótce Agata Ozdoba-Błach wraca do szczęśliwego dla niej Budapesztu, gdzie w sobotę 11 sierpnia powalczy w turnieju Grand Prix. To kolejny etap kwalifikacji olimpijskich i ważny test przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata w azerskim Baku.

- Oczywiście bardzo się cieszymy, że Agata znalazła się w tak zaszczytnym gronie wybitnych sportowców wspieranych przez grupę Orlen. Obecnie jesteśmy na campie w Izoli, wcześniej byliśmy na zgrupowaniu kondycyjnym kadry w Giżycku, a później w jednym z najmocniejszych klubów w Japonii Mastsui Sumito. Przed Grand Prix w Budapeszcie mamy zaplanowane jeszcze treningi w klubie mistrza Europy Roka Draksicia w Ljublanie - mówi Łukasz Błach, trener współpracujący z reprezentacją, prywatnie mąż Agaty Ozdoby-Błach.