Agata Ozdoba - to moje pierwsze złoto w karierze

- To moje pierwsze złoto w karierze, dodatkowo tuż przed Mistrzostwami Świata - mówi Agata Ozdoba (-63kg), zwyciężczyni turnieju European Open w Mińsku na Białorusi.

Polki bardzo dobrze spisały się w tym turnieju. Oprócz złota Agaty Ozdoby, srebro zdobyła Beata Pacut (-78kg), brąz Agata Perenc (-52kg) i Anna Borowska (-57kg), a 5 miejsce zajęła Karolina Tałach (-63kg). - Na pewno jest już nieźle, ale dopiero się rozkręcamy - powiedziała triumfatorka zawodów w Mińsku.

W Mińsku Agata Ozdoba pokonała Izraelki Noę Snir i Inbal Shemesh (finał) oraz Niemkę Nadję Bażyński i Holenderkę Iris Iwemę.

- Dla mnie to pierwsze seniorskie złoto. Wcześniej nie byłam w finale zawodów międzynarodowych, a Mazurka Dąbrowskiego słuchałam tylko w grudniu podczas Wojskowych Mistrzostw Świata - dodała.

W roku poolimpijskim nie brakuje nowych nazwisk w każdej kategorii wagowej. - W mojej wadze -63kg chyba najmocniejsze byly Izraelki, są też młode Holenderki, które zaczynają się przebijać. Z mocnych zawodniczek startowały również Kazanoi z Białorusi i Hermannson ze Szwecji - przyznała Agata Ozdoba.

Najdłuższą ponad 6-minutową walkę stoczyła z Nadją Bażyński. - W regulaminowym czasie rzuciłam ją na ouchigari, sędzina przyznała waza-ari, potem okazało się jednak, że te punkty zostały odwołane, dlatego doszło do dogrywki, w której znów rzuciłam na waza-ari. Bilans walk z nią mam teraz 5-0, na pewno bez porażki - mówiła Polka.