Akademickie MP: dobra obsada turnieju w Pile

Aleksandra Kaleta (-52kg), Paula Kułaga (+78kg), Ksawery Morka (-73kg), Jakub Pankowski (-81kg), Tomasz Drzewiecki (-90kg) i Oleksii Lysenko (-100kg) – to tylko niektórzy złoci medaliści dobrze obsadzonych Akademickich Mistrzostw Polski, który odbyły się w Pile.

Tytuły wywalczone w poprzednim roku obronili Anna Olejnik (-48kg), Justyna Śliwa (-78kg), Ksawery Morka (-73kg), Tomasz Drzewiecki (-90kg) i Oleksii Lysenko (-100kg).

W walkach finałowych m.in. w kategoriach -52kg Aleksandra Kaleta (AWF Katowice) pokonała Patrycję Skupień (UŁ Łódź), -70kg Wiktoria Marciniak (UŚ Katowice) wygrała z Anną Kaletą (AWF Kraków), +78kg Paulina Kułaga (PUSS w Pile) z Katarzyną Furmanek (PG Gdańsk).

Wśród mężczyzn w pojedynkach o złote medale, w wadze -73kg Ksaery Morka (AWF Warszawa) pokonał Adama Stodolskiego (PUSS w Pile), -81kg Jakub Pankowski (PO Opole) wygrał z Bartoszem Ponichterą (UŁ Łódź), -90kg Tomasz Drzewiecki (PUSS w Pile) z Erykiem Ryciakiem (UW Warszawa), 100kg Oleksii Lysenko (AWF Warszawa) z Mateuszem Resztakiem (UW Łódź) i +100kg Artur Pujszo (WSG Bydgoszcz) z Wiktorem Tworzydło (PW Warszawa).

W gronie medalistów AMP było wielu zawodników i zawodniczek, którzy kilka dni temu stanęli na podium Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Trzciance. Łącznie w Pile startowało ponad 130 judoków.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie przed Politechniką Warszawską i Politechniką Opolską. W uczelniach technicznych wygrała Politechnika Warszawska, a za nią uplasowały się Politechnika Opolska i Politechnika Gdańska. W uniwersytetach zwyciężył Uniwersytet Łódzki, drugi był Uniwersytet Śląski w Katowicach, trzeci Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.