Akademickie MP w Pile: Agata Szafran i Oleksii Lysenko ze złotymi medalistami

Walczący w kategorii -100kg Oleksii Lysenko (Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa) i
-63kg Agata Szafran (Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznan) to tylko niektórzy ze złotych medalistów 2 dnia Akademickich Mistrzostw Polski w Pile. W przeszłości oboje zwyciężali już w tym turnieju.

Oprócz nich w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęli: +100kg Mariusz Krueger (Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa) oraz -48kg Paulina Szlachta (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław), -52kg Katarzyna Wiszniewska (Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica Piła), -57kg Marta Kuraś (Akademia Wychowania Fizycznego), -70kg Karolina Miller (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk), -78kg Julia Jaśkiewicz (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk) i +78kg Kinga Wolszczak (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław).

W kategorii -100kg na 2 miejscu uplasował się Nikodem Kubiak (Politechnika Poznańska). A w -63kg srebro wywalczyła Aleksandra Sokołowska (Politechnika Warszawska).

Wśród srebrnych medalistów była także Aleksandra Kaleta (-57kg/Akademia Wychowania Fizycznego Kraków), która jest w składzie reprezentacji Polski na czerwcowe Mistrzostwa Świata Seniorów w Budapeszcie w wadze -52kg.

W kategorii -48kg 1 i 2 lokatę zajęły siostry – Paulina i Nikola Szlachta (AWF Wrocław).

W klasyfikacji generalnej w typie Akademii Wychowania Fizycznego zwyciężył AWFiS Gdańsk przed AWF Warszawa i AWF Wrocław. W typie Uniwersytetów wygrał U. Warszawski, druga pozycja U. Łódzki, trzecia U. Mikołaja Kopernika Toruń. W typie Uczelni Technicznych najlepsza Politechnika Opolska, a za nią uplasowały się Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.