Akademickie MP w Pile: zwycięstwa Pauli Kułagi i Mariusza Kruegera

Paula Kułaga (ANS Piła) i Mariusz Krueger (AWF Warszawa), zwycięzcy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu, triumfowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pile. W niedzielnych walkach finałowych wygrywali, odpowiednio, z Wiktorią Lis (AWF Katowice) i Wiktorem Tworzydło (PW Warszawa).

Gospodarze łącznie zdobyli trzy złote medale – na najwyższym stopniu podium stanęła dziś także Martyna Brzyńska (ANS Piła) w wadze -70kg oraz wczoraj Adam Stodolski (ANS Piła) w kategorii -73kg.

W rywalizacji do 100kg najlepszy był Oleksii Lysenko (AWF Warszawa), a 2 miejsce zajął Michał Jędrzejewski (PG Gdańsk).

Tytuł akademickiej mistrzyni kraju w wadze -78kg obroniła Julia Jaśkiewicz (AWFiS Gdańsk), po finałowym zwycięstwie z Julią Gut (UMe Łódź).

W drugim dniu AMP po złoto sięgnęli również -48kg Natalia Stokłosa (AWF Poznań), -52kg Klaudia Cieślik (AWF Katowice), -57kg Patrycja Skupień (UNI Łódź), -63kg Anna Dąbrowska (AWF Wrocław).

Klasyfikacja uczelni: Uniwersytety – 1 Warszawski 2 Łódźki 3 Gdański, Techniczne – 1 Politechnika Warszawska 2 Politechnika Wrocławska 3 Politechnika Gdańska, Wychowania Fizycznego – 1 Katowice 2 Warszawa 3 Wrocław.