Aleksandra Kowalewska tuż za podium, mimo 4 wygranych walk

Mimo aż 4 zwycięskich walk Aleksandrze Kowalewskiej (-70kg) nie udało się stanąć na podium Mistrzostw Europy Kadetów. Judoczka KS Nastula Club Warszawa zajęła 5 miejsce. Biało-Czerwoni zakończyli turniej mistrzowski w łotewskiej Rydze z 3 brązowymi medalami.

Po bardzo dobrych występach w lipcowych Pucharach Europy (złoto i brąz), w czwartek Aleksandra Kowalewska znów pokazała, że należy do europejskiej czołówki. W 1/16 finału miała wolny los, zaś o ćwierćfinał przegrała z późniejszą srebrną medalistką Niemką Evą Ronją Buddenkotte.

W repesażu reprezentantka Polski pokonała Rosjankę Poliną Iudiną, a następnie wygrała z Portugalką Tais Piną, Belgijką Juttą Van Brabant i Holenderką Nadią Swinkels. Niestety o brąz przegrała z Austriaczką Eleną Dengg.

W czwartek startowali również Jakub Kielesiński (-81kg, Judo Legia Warszawa), Damian Kubiak (-90kg, Power Duck Poznań) i Miłosz Kłos (+90kg, UKS 6 Piła). Po jednym zwycięstwie odnieśli dwaj pierwsi wymienieni zawodnicy.

W poprzednich dniach brązowe medale ME Kadetów dla Polski wywalczyli Wiktoria Ślązok (-48kg, GKS Czarni Bytom), Daniela Badura (-57kg, GKS Czarni Bytom) i Dawid Szulik (-73kg, KS Polonia Rybnik).

Przed 2 laty w Warszawie brąz zdobyła Katarzyna Sobierajska (-70kg).