POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

AMP w Pile: Morka, Lysenko i Załęczna ze złotymi medalami

Ksawery Morka (-73kg), Oleksii Lysenko (-100kg) i Anna Załęczna (+78kg) to tylko niektórzy ze złotych medalistów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Pile.

W weekendowych zawodach nie zabrakło niespodzianek, za takie można uznać brązowe krążki dla aktualnego Mistrza Polski Seniorów kategorii -73kg Tomasza Czerniawskiego czy też jego finałowego rywala z turnieju w Warszawie Mateusza Garbacza. Tym razem kielczanin wyjątkowo startował w wadze -81kg. W Pile triumfował Ksawery Morka po finałowym zwycięstwie z Mateuszem Saliszem.

W walce o złoto w kat. -100kg Oleksii Lysenko pokonał Dominika Majowskiego. W wadze ciężkiej najlepszy był Michał Dudek.

W rywalizacji kobiet również nie brakowało zawodniczek będących w kręgu zainteresowań selekcjonera Mirosława Błachnio. Zmagania w kategorii -78kg wygrała faworyzowana Anna Załęczna, a srebro zdobyła Emilia Gzowska. W finale wagi -70kg Karolina Miller pokonała Sandrę Lickun.

W klasyfikacji uczelni pierwsze miejsce zajęła Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, drugie Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, a trzecie Politechnika Łódzka. Wśród uniwersytetów zwyciężył Uniwersytet Warszawski przed Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W kategorii uczelni technicznych najlepsza była Politechnika Łódzka, a za nią sklasyfikowano Politechnikę Warszawską i Politechnikę Poznańską.

Wyniki - zwycięzcy na pierwszym miejscu:

-60kg Szymon Śmiegel (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - Konrad Wójcik (Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie), brąz Wiktor Barczyk (Politechnika Śląska w Gliwicach) i Dominik Grzywacz (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
-66kg Szymon Jasiński (Uniwersytet Warszawski) - Michał Kotlewski (Politechnika Warszawska), brąz Patryk Łoziak (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) i Przemysław Litwin (Politechnika Wrocławska)
-73kg Ksawery Morka (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - Mateusz Salisz (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowice), brąz Jędrzej Stecki (Politechnika Warszawska) i Tomasz Czerniawski (Politechnika Warszawska)
-81kg Kyrylo Veselovskyi (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - Bartosz Ponichtera (Uniwersytet Łódzki), brąz Mateusz Garbacz (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Arkadiusz Dziarmaga (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie)
-90kg Tomasz Drzewiecki (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile) - Adrian Świczewski (Politechnika Rzeszowska), brąz Michał Gniady (Politechnika Poznańska) i Paweł Knap (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
-100kg Oleksii Lysenko (Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie) - Dominik Majowski (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku), brąz Bartosz Lusztak (Politechnika Warszawska) i Mateusz Resztak (Uniwersytet Łódzki)
+100kg Michał Dudek (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) - Kamil Kroc (Półtechnika Łódzka), brąz Dominik Kroc (Półtechnika Łódzka) i Artur Pujszo (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy)

-48kg Anna Olejnik (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) - Agata Niziurska (Uniwersytet Śląski w Katowicach), brąz Adrianna Rosiak (Politechnika Łódzka)
-52kg Patrycja Skupień (Uniwersytet Łódzki) - Joanna Nocula (Uniwersytet Rzeszowski), brąz Antonina Lechniak (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) i Agnieszka Witasik (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
-57kg Anna Walkowiak (Politechnika Poznańska) - Monika Język (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), brąz Marta Łukasiak (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) i Weronika Krawczyk (Uniwersytet Opolski)
-63kg Zuzanna Komarek (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) - Martyna Dobrowolska (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie), brąz Wioletta Kuczera (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) i Joanna Milej (Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu)
-70kg Karolina Miller (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) - Sandra Lickun (Uniwersytet Warszawski), brąz Barbara Kulik (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) i Barbara Fałtynowicz (SWPS Uniwersytet Humanistyczno- Społeczny w Warszawie)
-78kg Justyna Śliwa (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - Maria Bączek (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie), brąz Daria Tymann (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) i Julia Jaśkiewicz (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku)
+78kg Anna Załęczna (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) - Emilia Gzowska (Politechnika Łódzka), brąz Wiktoria Lis (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) i Aryna Piskunovich (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)