Angelika Szymańska brązową medalistką Grand Slamu w Paryżu

W dniu swoich 22 urodzin Angelika Szymańska (-63kg) zdobyła brązowy medal w Grand Slamie w Paryżu. Również w sobotę medale wywalczyła Polki startujące w wadze -48kg w Pucharze Europy w Dubrowniku - srebro Natalia Stokłosa i brąz Paulina Szlachta.

We francuskiej stolicy Angelika Szymańska wygrała przez ippon w eliminacjach z Francuzką Melodie Turpin i w ćwierćfinale z Niemką Sappho Coban. W półfinale doznała porażki z Portugalką Barbarą Timo, ale w walce o brąz pokonała w dogrywce Rosjankę Ekaterinę Valkovą.

To był dopiero 3 start reprezentantki Polski w zawodach rangi Grand Slam. Zadebiutowała rok temu w Budapeszcie, gdzie osiągnęła 1/8 finału. Ten wynik powtórzyła w lutym tego roku w GS w Tel Avivie.

Judoczka Olimpijczyka Włocławek ma w dorobku m.in. srebrne medale Mistrzostw Europy Juniorek w 2018 roku w Sofii i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2020 roku w chorwackim Porecu.

Angelika Szymańska odnosiła sukcesy w młodszych kategoriach, a także dobrze spisuje się w rywalizacji seniorskiej. W tym sezonie uczestniczka MŚ i ME Seniorek zajęła 3 miejsce w Pucharze Świata w Zagrzebiu i 5 miejsce w Grand Prix również w stolicy Chorwacji.

W 2020 roku była 5 w Mistrzostwach Europy w Pradze. Wygrała też Puchar Świata w Warszawie i to jej 2 taki sukces po zwycięstwie w rumuńskim Cluj w 2019 roku.

W sobotę bardzo dobrze spisały się też Polki w Pucharze Europy w Dubrowniku. W chorwackich zawodach w kategorii -48kg srebro zdobyła Natalia Stokłosa, a brąz Paulina Szlachta.

Natalia Stokłosa wygrała w ćwierćfinale z Brytyjką Amy Platten, w półfinale z Chorwatką Sarą Matijević i w finale przegrała z Włoszką Sofią Petitto. Z kolei Paulina Szlachta uległa w pierwszej walce Niemce Sarze Ischt, a następnie pokonała Maltankę Katrynę Esposito i Sarę Matijević.