POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Angelika Szymańska: chcę pomóc w walce o zdrowie Dominiki

- Uznałam, że jeśli mogę w ten sposób pomóc w walce o zdrowie Dominiki, to powinnam to zrobić – mówi Angelika Szymańska (-63kg), która wystawiła na licytację srebrny medal niedawno zdobyty w Grand Slam. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc 19-letniej judoczce Dominice Sikorskiej.

- O sytuacji, w jakiej znalazła się Dominika dowiedziałam się podczas campu w Porecu. Kolejne informacje dotyczące jej stanu zdrowia oraz opis przeczytany na portalu zrzutka.pl sprawił, że ta historia dogłębnie mną wstrząsnęła. Pomysł wystawienia medalu na licytację pojawił w mojej głowie kilka dni przed turniejem w Budapeszcie – powiedziała Młodzieżowa Mistrzyni Europy, która w węgierskiej stolicy wygrała 4 z 5 walk, w tym z medalistkami olimpijskimi.

- Aby zdobyć medal musiałam stoczyć 5 bardzo wymagających walk. Żadna z nich nie była jednak choćby w ułamku tak ciężka, jak ta, którą toczy obecnie moja koleżanka z maty Dominika Sikorska. Niestety jej walka nie odbywa się na tatami, a przeciwnik nie przestrzega żadnych reguł… - pisała zawodniczka Olimpijczyka Włocławek o zawodniczce, u której “zdiagnozowano 2 złośliwe guzy mózgu (Medullo Blastoma)”.

Angelika Szymańska dodała: - Zdaję sobie sprawę jak ważne w takiej sytuacji są środki finansowe na leczenie, ale również wsparcie i świadomość, że ma się na kogo liczyć. Bardzo cieszy mnie duży odzew ze strony środowiska judo. Już teraz jestem bardzo pozytywnie zaskoczona kwotą jaką zaoferowano za medal. Dziękuję również za każdą wpłatę i udostępnienie postu, które mogą przyczynić się do zebrania większych środków niezbędnych do dalszego leczenia. Mam nadzieję, że da to Dominice dodatkowej motywacji i siły w jej najtrudniejszej walce. Mocno trzymam za nią kciuki i wierzę, że spotkamy się wkrótce na macie.

Licytacja medalu potrwa do 31 lipca do g. 21:00 pod postem, który Angelika Szymańska zamieściła na swoim profilu na facebooku.

- Razem sprawmy, by Dominika wróciła do zdrowia i mogła cieszyć się najpiękniejszym okresem w swoim życiu – podkreśliła.