POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Angelika Szymańska: chciałabym ponownie stanąć na podium w Paryżu

- Wiem już jak smakuje medal w Paryżu. Zrobię co w mojej mocy, by ponownie stanąć na podium Grand Slam w stolicy Francji – mówi Angelika Szymańska (-63kg), Młodzieżowa Mistrzyni Europy, która wczoraj przyleciała na Turniej Paryski.

Pierwsze w 2022 roku zawody Grand Slam odbędą się w dniach 5 – 6 lutego. Losowanie zaplanowano na 4 lutego.

- W ubiegłym roku zdobyłam dużo doświadczenia w międzynarodowych startach i w walkach ze światową czołówką. Przygotowania do rozpoczynającego się sezonu przebiegły pomyślnie. Czuję, że jestem gotowa, by zdobywać medale na turniejach tej rangi – powiedziała judoczka Olimpijczyka Włocławek.

Jesienią 2021 roku, w dniu swoich 22 urodzin (16 października), Angelika Szymańska zdobyła brązowy medal podczas Grand Slamu w Paryżu.

- Lubię wracać myślami do tamtego turnieju. Żaden z medali nie sprawił mi tyle radości, co ten z Paryża. Emocje były tak wielkie, że w nocy po starcie niemal nie zmrużyłam oka – przypomniała podopieczna trenerki Anety Szczepańskiej, Wicemistrzyni Olimpijskiej z Atlanty.

W ostatnich dniach przed wyjazdem do Francji Angelika Szymańska trenowała m.in. w Łodzi (w klubie Gwardia).

- Zawody we francuskiej stolicy to bardzo prestiżowa impreza, więc na pewno będzie wiele mocnych zawodniczek. Czekam na losowanie i wówczas będę mogła skoncentrować się na pierwszej walce – przyznała reprezentantka Polski.

W kadrze narodowej 3-krotna finalistka Mistrzostw Europy (złoto i srebro MME, srebro MEJ) pracuje pod okiem nowego trenera Pawła Zagrodnika.

- Trener Zagrodnik dużą uwagę przywiązuje do rozwiązań taktycznych i walki o uchwyt. Skupiamy się na rozwijaniu własnej techniki oraz kończeniu wszystkich akcji w ne waza, co szczególnie przy obecnych przepisach jest bardzo istotne – zaznaczyła Angelika Szymańska, która po Grand Slamie wystąpi też w podobnych zawodach w Tel Avivie.