POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Angelika Szymańska powalczy o 3 z rzędu medal w Paryżu

Dzisiaj przedstawiamy kolejne plany żeńskiej reprezentacji Polski w pierwszych tygodniach 2023 roku. Wiemy już, że Angelika Szymańska powalczy o 3 z rzędu medal w turnieju Grand Slam w Paryżu.

23-letnia włocławianka Angelika Szymańska wywalczyła brąz w stolicy Francji w październiku 2021 roku i lutym 2022 roku, a w międzyczasie została Młodzieżową Mistrzynią Europy kategorii -63kg.

- Kolejna edycja Turnieju Paryskiego odbędzie się w dniach 4-5 lutego, a Angelika Szymańska będzie jedyną naszą reprezentantką. Wcześniej kadrowiczki wystartują w Grand Prix w portugalskiej Almadzie (27-29.01), a w Paryżu będą obecne na campie – mówi Paweł Zagrodnik, trener kadry Biało-Czerwonych.

W drugiej połowie lutego Polki wrócą do Izraela, gdzie niedawno walczyły w IJF Masters; Angelika Szymańska sięgnęła po brąz w Jerozolimie.

- Zawody Grand Slam w Tel Avivie zaplanowane są w terminie 16-18 lutego. Część reprezentacji w tym czasie (15-19 lutego) przebywać będzie na campie w Bytomiu – dodał szkoleniowiec.

Tradycyjnie najważniejszą seniorską krajową imprezą międzynarodową będzie European Open na warszawskim Ursynowie w dniach 25-26 lutego. - Następnie będziemy trenować na campie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale – przyznał trener Paweł Zagrodnik.