Anna Dąbrowska: czułam momenty do rzutów w Słowenii

- Jestem zadowolona z walk, bo czułam momenty do rzutów – mówi Anna Dąbrowska, która zwyciężyła rywalizację w kategorii -57kg w Pucharze Europy w Celje-Podcertek. Polki łącznie wywalczyły 4 medale. Po złotym Anny Dąbrowskiej, po srebro sięgnęły Paulina Szlachta (-48kg) i Aleksandra Kowalewska (-70kg), a po brąz Eliza Wróblewska (-70kg).

W słoweńskich zawodach Anna Dąbrowska wygrała cztery pojedynki, pokonując Szwajcarkę Manon Monnard, w ćwierćfinale Niemkę Sophie Puechel, w półfinale Francuzkę Morgane Archuis i w finale Szwajcarkę Olivię Gertsch.

Analizując swój występ, judoczka z Wrocławia powiedziała: - W pierwszej walce, pomimo utraty punktu na początku, rzuciłam rywalkę na ippon seoi nage z kolan na waza-ari oraz na uchimata na ippon. Pojedynek ćwierćfinałowy wygrałam na rzuty tsubame gaeshi oraz soto makikomi. Jedynie półfinału nie zakończyłam przed czasem, uzyskałam przewagę punktową po soto makikomi. W finale zwyciężyłam na rzut uchimata i kosoto gari.

24-letnia Anna Dąbrowska jest utytułowaną zawodniczką, medalistką Mistrzostw Świata i Europy w młodszych kategoriach wiekowych, jak również turniejów seniorskich. W wadze -57kg na krajowych matach walczy m.in. z Julią Kowalczyk i Arletą Podolak, które za kilka dni wystartują w Mistrzostwach Świata w Taszkencie.

- Puchar Europy w Celje był dla mnie startem kontrolnym. Nie walczyłam do tej pory z żadną z przeciwniczek – dodała Anna Dąbrowska.

Oprócz czterech polskich medalistek, 5 miejsce zajęła Oliwia Wątorek (-57kg), a 7 – Natalia Stokłosa (-48kg), Krzysztof Klimkiewicz (-66kg) i Grzegorz Teresiński (+100kg).