POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Anna Załęczna z brązowym medalem w Bratysławie

24-letnia Anna Załęczna (+78kg) po raz 3 w karierze stanęła na podium zawodów European Open (Puchar Świata). W sobotę zdobyła brąz w Bratysławie, powtarzając wynik z 2018 roku z Madrytu i 2019 roku z Luksemburga.

Zawodniczka TKS Judo Toruń, była Wicemistrzyni Europy Juniorek, wygrała w dogrywce z Chorwatką Heleną Vuković i w ćwierćfinale przegrała z Japponką Hikaru Kodamą. W ćwierćfinale pokonała inną polską judoczkę Wiktorię Lis, a w pojedynku o brąz wygrała z Czeszką Marketą Paulusovą, która w 1 rundzie wyeliminowała Kingą Wolszczak.

W finale zajmująca 3 miejsce na świecie Brazylijka Maria Suelen Altheman, była 2-krotna Wicemistrzyni Świata, wygrała z aktualną Mistrzynią Starego Kontynentu Juniorek Francuzką Leą Fontaine. Brąz dla Anny Załęcznej i Mistrzyni Świata Juniorek sprzed 2 lat Hikaru Kodama.

Reprezentantka Polski przerwała swoją złą serię, bowiem w dwóch ostatnich zawodach European Open w Estonii i Portugalii przegrywała pojedynki o brązowe krążki. Jej rywalką dwa razy były Paula Kułaga.

Na 7 pozycjach w słowackiej stolicy sklasyfikowane zostały wspomniana Wiktoria Lis oraz Natalia Kropska (-63kg) i Urszula Hofman (-70kg).

W klasyfikacji reprezentacji Polski zajęły 7 lokatę. Najlepsze były Japonki i Brazylijki, które wywalczyły po 3 złote medale.

W sobotę Biało-Czerwoni bez sukcesów startowali w European Open w Oberwart w Austrii.