POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczeń 2024

Powołanie na EO Warszawa (23-25.02.2024) oraz Camp Spała (25-28.02.2024), KN Seniorek, KN Seniorów oraz KN U23 Mężczyzn i KN U23 Kobiet

Informację na temat udziału w akcji (potwierdzenie lub rezygnacja) proszę przesłać do 05.02.2024 na adresy e-mail:

KN Seniorów, KN U23 Młodzieży Mężczyzn
szkolenie@pzjudo.pl oraz judomarek@gmail.com

KN Seniorek, KN U23 Młodzieży Kobiet
szkolenie@pzjudo.pl oraz j.kowalski@pzjudo.pl

Przedłużamy możliwość potwierdzenia udziału w akcji:
Nieprzekraczalny termin 10 lutego do godz. 16:00

Kinga Wolszczak: 350 punktów przybliża mnie do Igrzysk w Paryżu

- Brązowy medal i 350 punktów zdobytych w Portugalii przybliżają mnie do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej – mówi Kinga Wolszczak (+78kg), która świetnie spisała się w zawodach Grand Prix Portugalii, inaugurujących cykl IJF Tour w 2024 roku.

- Na dziś nie ma mnie jeszcze na liście osób pewnych startu w Igrzyskach, ale jestem na dobrej drodze, by pojechać do Paryża – powiedziała 22-letnia reprezentantka Polski, brązowa medalistka ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w niemieckim Poczdamie.

Jacek Kowalski: rozpoczynamy cykl startów w kwalifikacjach olimpijskich

Kadra narodowa kobiet przebywa na zgrupowaniu w Giżycku, gdzie trenuje pod okiem nowego selekcjonera Jacka Kowalskiego. - W lutym zaczynamy cykl startów w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w Paryżu – mówi trener.

- W Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku wspólnie trenują zawodniczki z kadry seniorek i młodzieżowej oraz juniorek. W tym gronie są m.in. Aleksandra Kaleta, Klaudia Cieślik, Arleta Podolak, Karolina Siennicka oraz Zuzanna Woźniak, Oliwia Onysk, Klaudia Chobot i Paulina Muszyńska – mówi Jacek Kowalski, trener żeńskiej reprezentacji.

Grand Prix Portugalii: Julia Kowalczyk na miejscach 17-32

26-letnia Julia Kowalczyk (kategoria 57 kg) zanotowała bilans pojedynków 1-1 i zajęła miejsca 17-32 w pierwszym dniu Grand Prix Portugalii w Odivelas.

W inauguracyjnej walce reprezentantka Polski pokonała w niecałej 2 minuty judoczkę gospodarzy Teresę Trindade.

W rywalizacji o najlepszą „16” Julia Kowalczyk spotkała się z Mistrzynią Europy Rosjanką Darią Kurbonmamadovą.

Wcześniej zmierzyły się 2-krotnie w 2019 roku, a Polka wygrała z przeciwniczką, wtedy pod nazwiskiem Daria Mezhetskaia, w drodze po brązowy medal Mistrzostw Świata w Tokio.

Grand Prix Portugalii: wspaniałe otwarcie roku olimpijskiego Kingi Wolszczak

22-letnia Kinga Wolszczak (+78kg) uzyskała życiowy wynik w zawodach Grand Prix, zdobywając brązowy medal w portugalskim Odivelas koło Lizbony. Zwyciężyła w niedzielę w 4 z 5 pojedynków, a każdy z nich zakończył się przed czasem.

Wrocławianka Kinga Wolszczak wygrała kolejno z Senegalką Monicą Sagna i Moirą Morillo z Dominikany, a w ćwierćfinale poniosła porażkę z ze zwyciężczynią kategorii +78kg Turczynką Hilal Ozturk.

Emilia Bielawska: utrzymałam dobry poziom, mimo bardzo długiego sezonu

- Poprzedni sezon był bardzo długi, co było wyczerpujące zarówno od strony fizycznej, jak i mentalnej. Mimo dużej intensywności startów zdołałam utrzymać dobry poziom i zdobywać medale w Pucharach Europy i Mistrzostwach Polski – mówi Emilia Bielawska (-57kg), piąta judoczka ME Kadetek 2023.

W Mistrzostwach Europy w Portugalii dotarła do półfinału, zaś w Mistrzostwach Świata w Chorwacji do 1/8 finału.

Grand Prix Portugalii: Julia Kowalczyk wylosowała Teresę Trindade w Odivelas

Julia Kowalczyk (-57kg) spotka się w piątek z judoczką gospodarzy Teresą Trindade w 1/32 finału Grand Prix Portugalii w Odivelas koło Lizbony.

Brązowa medalistka Mistrzostw Świata z 2019 roku będzie pierwszą zawodniczką z czworga Polaków startującą w tym turnieju. To jednocześnie inauguracyjne zawody cyklu IJF Tour w 2024 roku. Zdobyte punkty zaliczane są do rankingu olimpijskiego.

W przypadku zwycięstwa w 1 rundzie, w kolejnej Julia Kowalczyk spotka się z Rosjanką Darią Kurbonmamadovą, wcześniej znaną pod nazwiskiem Mezhetskaia. To aktualna Mistrzyni Europy.

Martyna Glubiak na campie seniorskiej kadry w Paryżu

Brązowa medalistka ubiegłorocznych, juniorskich Mistrzostw Świata i Europy Martyna Glubiak (-63kg) została powołana do seniorskiej reprezentacji Polski i weźmie udział w campie po Turnieju Paryskim.

- Po raz pierwszy będę z kadrą seniorek na takim campie, wcześniej nie jeździłam na zgrupowania z pierwszą reprezentacją – mówi 20-letnia Martyna Glubiak z GKS Czarni Bytom.

Grand Slam w stolicy Francji odbędzie się w dniach 2-4 lutego (startują m.in. Eliza Wróblewska -70kg i Piotr Kuczera -100kg), a po nim światowa czołówka trenować będzie na campie.

Strony