Awans Macieja Sarnackiego i Agaty Ozdoby-Błach w światowym rankingu

Bardzo dobre występy w Grand Slamie w Abu Dhabi sprawiły, że Maciej Sarnacki (+100kg) awansował z 39 na 21 miejsce w światowym rankingu, zaś Agata Ozdoba-Błach (-63kg) z 22 na 14 miejsce.

Oboje Polacy zdobyli medale w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Maciej Sarnacki wywalczył srebro, a Agata Ozdoba-Błach brąz.

W kategorii -63kg Polka ma 1752 pkt, a liderką jest Słowenka Tina Trstenjak 4790. W wadze +100 kg Maciek Sarnacki zgromadził 1344 pkt. Prowadzi Brazylijczyk David Moura 3970 przed 2-krotnym Mistrzem Olimpijskim Francuzem Teddy Rinerem 3850.

W szerokiej czołówce są także inni nasi reprezentacji - Anna Borowska (-57kg), która zajęła 7 miejsce w Abu Dhabi, awansowała z 29 na 23 pozycję. W kategorii -52kg Agata Perenc jest 21, a w wadze -78kg Beata Pacut zajmuje 27 lokatę.

Biało-Czerwoni mają szansę zakwalifikować się do finałowego turnieju bieżącego sezonu, jakim będzie World Masters w dniach 16-17 grudnia w St. Petersburgu.

W każdej wadze wystąpi po 16 osób najwyżej sklasyfikowanych w rankingu opublikowanym 4 grudnia, dzień po tokijskim Grand Slamie. Jeśli zabraknie kogoś z najlepszej 16, może startować judoczka czy judoczka zajmujący 17 miejsce itd.

Złoci medaliści Mastersa otrzymają po 6 tysięcy dolarów - 4800 dla zawodnika i 1200 dla trenera, srebrni medaliści po 4 tysiące (3200 i 800), brązowi medaliści po 2 tysiące (1600 i 400).