POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Azer Rashad Hasanov rozpoczyna pracę z reprezentacją Polski.

Prowadzący w swojej karierze szkoleniowej kadrę narodową kadetów i juniorów Azerbejdżanu Rashad Hasanov rozpoczyna pracę z reprezentacją Polski mężczyzn. W swoim kraju był także jednym z asystentów w reprezentacji seniorów. W ostatnich latach kadrę Biało-Czerwonych prowadził Mirosław Błachnio.

Polski Związek Judo organizuje od czwartku do niedzieli (18 – 21 listopada) w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale zgrupowanie reprezentacji seniorów, młodzieżowców, juniorów, w którym wezmą udział nowi selekcjonerzy Biało-Czerwonych – Paweł Zagrodnik (kobiet) i Rashad Hasanov (mężczyzn).

- Uzyskaliśmy wiele pozytywnych informacji na temat Rashada Hasanova, a to wszystko potwierdziło się w bezpośrednim kontakcie z azerskim trenerem. Cieszy to, że obserwuje polską kadrę, widzi duży potencjał w młodzieży, ale też ciągle podkreśla, że do sukcesów dojdziemy tylko pracą, pracą i jeszcze raz pracą – mówił kilka tygodni temu Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo.

W 2021 roku na Mistrzostwach Świata Juniorów we Włoszech podopieczni Rashada Hasanova zdobyli 2 medale - Turan Bayramov srebrny w wadze -60kg i Elijan Hajiyev brązowy w -81kg. W tym sezonie Azerowie wywalczyli także 6 medali, w tym 3 złote w ME Kadetów na Łotwie. Z męskiej kadry Mistrzami Europy zostali Khayal Hasanov (-50kg) i Islam Rahimov (-55kg).

Na MŚ Seniorów w Budapeszcie po brąz sięgnął w kategorii -60kg Karamat Huseynov. Z kolei w ME Seniorów w Lizbonie brązowe medale wywalczyli Karamat Huseynov -60, Zelym Kotsoiev -100kg. Podczas niedawnego Grand Slamu w Baku Azerowie 7-krotnie stawali na podium, w tym m.in. brąz 19-letni Elijan Hajiyev.

Bezpośrednim współpracownikiem Rashada Hasanova w kadrze Polski Seniorów będzie Marek Kręcielewski, trener reprezentacji Juniorów. Na akcję szkoleniową do Spały powołanych zostało ponad 50 judoków.