POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Beata Pacut złotą medalistką Grand Slamu w Tel Avivie!

Mistrzyni Europy wagi -78kg Beata Pacut zdobyła złoty medal turnieju rangi Grand Slam w Tel Avivie. W ostatnim dniu zawodów reprezentantka Polski pokonała 4 rywalki.

Beata Pacut w sobotnich pojedynkach wygrała w eliminacjach z Ukrainką Yelyzavetą Lytvynenko, ćwierćfinale z Holenderką Karen Stevenson, półfinale z Włoszką Giorgią Stangherlin i finale z Niemką Aliną Boehm.

26-letnia Beata Pacut ma już komplet „kolorów” medali w Grand Slamie. W 2021 roku w tureckiej Antalyi wywalczyła srebro, a w 2018 roku w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sięgnęła po brąz.

W tym roku judoczka Czarnych Bytom zajęła 5 miejsce w Grand Prix w portugalskiej Almadzie pod koniec stycznia. Dziś odniosła jeden z największych indywidualnych sukcesów w karierze.

Złoto Beaty Pacut w GS w Tel Avivie jest drugim medalem dla Polek w sezonie 2022. Na początku lutego brąz zdobyła Angelika Szymańska (-63kg) w GS w Paryżu. W Izraelu nie mogła wystartować z powodu kontuzji.

W czwartek w GS w Tel Avivie dobrze spisały się inne podopieczne trenera reprezentacji Polski Pawła Zagrodnika - Arleta Podolak (-57kg) była 5, zaś Aleksandra Kaleta (-52kg) i Julia Kowalczyk (-57kg) 7.