Biało-Czerwoni coraz wyżej w rankingach

Po sukcesach w Grand Slamie w Antalyi nasi judocy są na coraz wyższych miejscach w rankingach. Wciąż trwa walka o Igrzyska w Tokio. Obecnie na pozycjach dających prawo startu w turnieju olimpijskim są Agata Perenc -52kg, Julia Kowalczyk -57kg, Agata Ozdoba-Błach -63kg, Beata Pacut -78kg, Piotr Kuczera -90kg i Maciej Sarnacki +100kg.

W Turcji srebrny medal zdobyła Beata Pacut, a brązowe Aleksandra Kaleta -52kg i Julia Kowalczyk. Na 5 lokatach uplasowali się Agata Perenc i Adam Stodolski -73kg. Z kolei Paweł Drzymał -81kg wygrał w walce eliminacyjnej z byłym Mistrzem Świata Francuzem Loicem Pietrim.

W rankingu światowym Aleksandra Kaleta awansowała z 58 na 42 miejsce. W wadze -52kg na 23 pozycji jest Agata Perenc, a na 33 Karolina Pieńkowska. Najwyżej z Polaków sklasyfikowana jest Julia Kowalczyk – 13 lokata w kategorii -57kg. Anna Kuczera jest 25, a Arleta Podolak 52. W wadze -78kg Beata Pacut zajmuje 18 lokatę.

Wśród mężczyzn Adam Stodolski awansował ze 134 na 74 miejsce w kat. -73kg. W wadze -81kg Paweł Drzymał przesunął się aż o 172 pozycje z 320 na 148.

W rankingu olimpijskim Biało-Czerwoni plasują się na lokatach: 13 - Julia Kowalczyk, 22 - Beata Pacut, 24 - Agata Perenc, 27 - Agata Ozdoba-Błach oraz 26 - Maciej Sarnacki, 31 - Piotr Kuczera (w wadze - 90kg na dziś awans z puli kontynentalnej).

W następnym tygodniu reprezentanci Polski startować będą w Mistrzostwach Europy Seniorów i Seniorek w Lizbonie. To kolejne prestiżowe zawody zaliczane do kwalifikacji olimpijskich.