POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Biało-Czerwoni po intensywnych treningach w Warszawie

Turniej Masters w Katarze (11-13 stycznia) i zgrupowanie w COS-ie w Zakopanem (18-30 stycznia) – to najbliższe, noworoczne już plany kadrowiczów. Ostatnim akcentem tego sezonu było intensywne 3-dniowe zgrupowanie w Warszawie.

- Było dużo walk, a co za tym idzie było intensywnie. „Robota” zrobiona, kolejny etap przygotowań do prestiżowego turnieju Masters w Doha wykonany. Czuję się naprawdę dobrze. Po dosyć długiej przerwie w startach międzynarodowych nie mogę się doczekać tego turnieju – poinformowała Agata Perenc (-52kg), jedna z najlepszych i najbardziej doświadczonych reprezentantek.

Oprócz rybniczanki, z grona zawodniczek mających kwalifikację na Masters w Katarze, w warszawskim campie wzięły udział inne utytułowany i bardzo mocne judoczki Anna Kuczera i Julia Kowalczyk z kategorii -57kg oraz najbardziej utytułowana w kadrze Biało-Czerwonych Agata Ozdoba-Błach -63kg.

- W bardzo udanej przedświątecznej akcji szkoleniowej uczestniczyło 30 zawodników i zawodniczek seniorskiej kadry narodowej oraz młodzieżowej reprezentacji U23 plus judocy z klubów mazowieckich. Zawodnicy w ciągu 3 dni stoczyli ok. 100 minut walk szkoleniowych w tachi-waza i ok. 40 minut w ne-waza w różnych odcinkach czasowych. Wielka szkoda, że zabrakło innych kadrowiczów, mimo że za 3 tygodnie startują w najtrudniejszym turnieju na świecie i szykują się do decydującej fazy walki w kwalifikacjach olimpijskich – mówił Mirosław Błachnio, główny trener naszej reprezentacji.

Polacy przygotowują się do sezonu olimpijskiego, w którym nie zabraknie też innych zagranicznych i krajowych wyzwań. Stąd zaraz po powrocie z Kataru zaplanowane jest pierwsze zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

- Ma ono na celu wszechstronne przygotowanie reprezentacji do najważniejszego sezonu pięciolecia. Podobnie jak w minionym roku, podczas przygotowań wspierać nas będą trenerzy kadr juniorskich i juniorów młodszych wraz ze swoimi zawodnikami. Korzystając z okazji chciałbym im za to serdecznie podziękować. Cieszę się również, że do sztabu szkoleniowego wrócił Przemysław Matyjaszek. To trener o ogromnej wiedzy i doświadczeniu – powiedział selekcjoner Mirosław Błachnio.

Trener reprezentacji Polski podkreślił, że Polski Związek Judo jest pierwszym związkiem sportowym, który odbył spotkanie z Zespołem Metodycznym ws. oceny dokumentacji dotyczącej planów przygotowań do IO w Tokio w 2021 roku.

- To w efekcie umożliwi nam finansowanie szkolenia już od połowy stycznia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w nadchodzącym roku zaplanowanych jest kilka wielkich imprez mistrzowskich. To pokazuje jak sprawny, zgrany i skuteczny zespół stworzył Prezes Związku Jacek Zawadka. A od kierownictwa Zespołu Metodycznego Instytutu Sportu otrzymaliśmy zalecenia i wytyczne oraz pełne wsparcie merytoryczne potrzebne w ostatniej fazie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – dodał trener kadry.