POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Biało-Czerwoni trenują z kilkoma reprezentacjami w Azerbejdżanie

Reprezentanci Polski, wraz z judokami z kilku innych krajów, trenują na wspólnym zgrupowaniu w Azerbejdżanie. Wszyscy przygotowują się do październikowych Mistrzostw Świata w Uzbekistanie.

W naszej kadrze, prowadzonej przez azerskiego trenera Rashada Hasanova są Wiktor Mrówczyński -73kg, Adam Stodolski -73kg, Paweł Drzymał -81kg, Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Piotr Kuczera -100kg.

Federacja Judo Azerbejdżanu przygotowała zgrupowanie w Olimpijskim Kompleksie Sportowym, w którym uczestniczy 120 zawodników z tego kraju, Polski, Belgii, Izraela, Holandii, Uzbekistanu, Arabii Saudyjskiej i Tadżykistanu.

Rashad Hasanov powiedział o wspólnych treningach, które potrwają do 3 września: - Stawiamy na przygotowania taktyczne i techniczne, a efekty pracy będą widoczne w wynikach reprezentacji Polski. Dla nas ważne jest także wzmacnianie relacji Azerbejdżan-Polska.

O korzyściach płynących ze zgrupowania na wysokim poziomie mówił też Ilias Iliadis, trener kadry Uzbekistanu: - Reprezentacja Azerbejdżanu jest jedną z najsilniejszych drużyn na świecie. To bardzo przydatne treningi przed Mistrzostwami Świata

Judocy trenujący w Azerbejdżanie przygotowują się do Mistrzostw Świata Seniorów w Taszkencie (6-12 października).