POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Biało-Czerwoni wystąpią w Bośni i Hercegowinie

Po emocjach związanych z turniejem Grand Slam w Paryżu i kolejnym świetnym występie Angeliki Szymańskiej (brązowy medal w wadze -63kg), już w ten weekend 12 – 13 lutego kolejne międzynarodowe wyzwanie przed Biało-Czerwonymi. Biało-Czerwoni wystąpią w European Open, czyli Pucharze Świata w Sarajewie.

Naszą kadrę w stolicy Bośni i Hercegowiny poprowadzą trenerzy Marek Kręcielewski i Jacek Kowalski, najbliżsi współpracownicy selekcjonerów Azera Rashada Hasanova i Pawła Zagrodnika.

W składzie na zawody European Open są (powołanie trenerów i wyjazdy klubowe) - Paulina Szlachta -48kg, Marta Kuraś -52kg, Arleta Podolak -57kg, Aleksandra Sokołowska, Anna Dąbrowska, Agata Szafran -63kg, Eliza Wróblewska -70kg, Sandra Lickun, Paulina Dziopa -78kg oraz Szymon Szymański -66kg, Konrad Szatkowski, Ksawery Morka -73kg, Paweł Drzymał, Kyrylo Weselowski -81kg, Oleksii Lysenko -100kg, Wojciech Kordyalik +100kg

Na liście zgłoszeń jest 374 judoków i judoczek z 27 państw.

W tym miesiącu reprezentanci Polski mają jeszcze zaplanowane starty w Grand Slam w Tel Avivie (17 – 19 lutego) i European Open w Warszawie (26 – 27 lutego). Obecnie nasza kadra narodowa przebywa na campie we Francji po Turnieju Paryskim.

To kolejne etapy przygotowań do Mistrzostw Europy na przełomie kwietnia i maja w Sofii oraz rozpoczynających się w końcówce czerwca kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu w 2024 roku.