Biało-Czerwonych medale w Berlinie, Lignano i Dubrovniku

Z sukcesami startowali nasi judocy w weekendowych zawodach Pucharu Europy – Kadetów w Berlinie, Juniorów we włoskim Lignano i Seniorów w Dubrovniku. Biało-Czerwoni wywalczyli 5 medali – 2 srebrne i 3 brązowe.

W niemieckiej stolicy startowało prawie 600 zawodników i zawodniczek z 38 krajów. Z Polaków najlepiej wypadli Wojciech Kordyalik (+90kg) i Kinga Wolszczak (+70kg), którzy zdobyli srebrne krążki.

Wojciech Kordyalik wygrał 3 walki, m.in. w półfinale z brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Azerbejdżanu Toghrulem Salmanovem. W finale Polak przegrał z Turkiem Omerem Aydinem, który jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów 2017.

Kinga Wolszczak pokonała dziś 3 rywalki (dwie Holenderki i Litwinkę Justinę Kmieliauskaite), a w pojedynku o złoto lepsza była kolejna z holenderskich zawodniczek Marit Kamps.

Siódme miejsce w Berlinie zajęła Iga Sienkiewicz (-48kg). Zwyciężyła w 3 z 5 walk.

W Lignano do finału dotarła Mistrzyni Polski Seniorek Eliza Wróblewska (-70kg), która po 3 wygranych pojedynkach, o złoto przegrała z Włoszką Alice Bellandi.

Brązowy medal wywalczyła Anna Dąbrowska (-57kg). W swoim decydującym, 5 pojedynku pokonała w dogrywce po 10 sek Niemkę Janę Ziegler. Na 5 lokatach sklasyfikowani zostali - Aleksandra Kaleta (-52kg), Danuta Majcher (-48kg), Iwo Baraniewski (-100kg).

W Chorwacji na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Wiszniewska (-48 kg). Przegrała z Francuzką Cheyenne Mounier i wygrała z jej rodaczką Manon Urdiales.

Pierwsza reprezentacja seniorów Polski zakończyła zgrupowanie na Węgrzech, a teraz czeka ją zgrupowanie w Zakopanem – ostatnie przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy do izraelskiego Tel Avivu.