POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Brązowy medalista MŚJ Marcin Kowalski zadebiutuje w Grand Slam

W dniach 4 – 6 listopada reprezentanci Polski wystartują w turnieju Grand Slam w Baku, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich. Na liście startowej jest m.in. debiutujący w zawodach takiej rangi Marcin Kowalski (-73kg). Z powodu kontuzji nie wystąpi Michał Jędrzejewski (-100kg).

Obydwaj mają po 20 lat. W 2022 roku Marcin Kowalski zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów, a Michał Jędrzejewski został Wicemistrzem Europy Juniorów.

- Niestety, z powodu kontuzji prawego łokcia nie wystartuję w Baku. Mam nadzieję, że wkrótce wrócę do treningów – mówi Michał Jędrzejewski, brązowy medalista MP Seniorów.

W składzie na Grand Slam w stolicy Azerbejdżanu są m.in. Aleksandra Kaleta (-52kg), Arleta Podolak (-57kg), Anna Dąbrowska (-57kg), Urszula Hofman (-70kg), Katarzyna Sobierajska (-70kg), Kinga Wolszczak (+78kg) oraz Adam Stodolski (-73kg) i Kacper Szczurowski (-100kg).

W sztabie naszej kadry narodowej są trenerzy Rashad Hasanov, Aneta Szczepańska i fizjoterapeuta Tomasz Michalak.

Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Warszawie po złote medale sięgnęli m.in.: Aleksandra Kaleta, Arleta Podolak, Katarzyna Sobierajska oraz Kacper Szczurowski.

W grudniu Biało-Czerwonych czeka rywalizacja w zawodach Grand Slam w Tokio i Masters w Jerozolimie, dla judoczek i judoków z miejsc 1-36 w światowym rankingu.