Czterech polskich judoków na podium Igrzysk Euro TriGames 2021

Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy judocy, którzy zdobyli 4 medale podczas Igrzysk Europejskich Sportowców z Zespołem Downa we włoskiej Ferrarze – Euro TriGames 2021.

Srebrne medale wywalczyli Tymoteusz Kełpiński (-60kg) i Oliver Trepiński (-73kg), zaś brązowe Michał Miszkowski (-66kg) i Adam Wiśniewski (-73kg). Ambitnie rywalizowali również Adam Zimny i Michał Brózio w kategorii -73kg, zajmując 7 pozycję.

W zawodach drużynowych Polacy zajęli 2 miejsce. To były zmagania pokazowe, dlatego zespołom nie przyznawano medali. W finale Biało-Czerwoni ulegli po dogrywce Włochom.

W multidyscplinarnych zawodach Biało-Czerwoni wystąpili w judo, lekkiej atletyce, pływaniu i tenisie stołowym. Łącznie startowało 29 Polaków. We Włoszech o medale rywalizowali sportowcy z 17 państw.

Wyjazd polskich reprezentantów nie byłby możliwy bez wsparcia organizacji, sponsorów i partnerów. W pomoc naszym judokom włączył się Polski Związek Judo. Sport osób niepełnosprawnych jest ważną częścią krajowego judo, co podkreśla Jacek Zawadka, prezes PZJudo.