Cztery campy i obozy Wicemistrzyni Świata Angeliki Szymańskiej

Po zdobyciu srebrnego medalu Mistrzostw Świata i awansie na 4 miejsce w rankingu IJF, Angelika Szymańska (-63kg) kontynuuje przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pod okiem trenerki klubowej Anety Szczepańskiej.

- Żadnych startów międzynarodowych lub krajowych już nie planujemy. Teraz same treningi aż do zawodów olimpijskich – mówi Aneta Szczepańska, prowadząca KS Szczepańska Judo Team Włocławek; selekcjonerem kobiecej reprezentacji jest Jacek Kowalski.

Podczas niedawnych MŚ w Abu Dhabi Angelika Szymańska wygrała z Wenezuelką Anriquelis Barrios, Esmigul Kuyulovą z Kazachstanu, Australijką Kathariną Haecker i Słowenką Andreją Leski. W finale przegrała z Holenderka Joanne Van Lieshout.

- Przed Angeliką cztery akcje szkoleniowe: 9-15 czerwca camp w chorwackim Porecu, 17-27 czerwca obóz w Giżycku, 1-6 lipca camp w hiszpańskim Benidorm, 8-20 lipca obóz w Cetniewie – powiedziała Aneta Szczepańska.

Kilka miesięcy temu 24-letnia Angelika Szymańska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy, a teraz została Wicemistrzynią Świata. Na liście międzynarodowej federacji przed nią są tylko Kanadyjka Catherine Beauchemin-Pinard, Joanne Van Lieshout i Kosowianka Laura Fazliu.

Do olimpijskiego startu polskiej judoczce pozostały 2 miesiące – wystąpi na tatami w Paryżu 30 lipca.

Jej trenerka Aneta Szczepańska zdobyła srebro Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku w wadze -66kg.