POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Czwarte miejsce Bartosza Machny i Dawida Kajdy w Pucharze Europy

Bartosz Machna i Dawid Kajdy zajęli 4 miejsce w Nage no Kata w Otwartym Pucharze Europy (online) w judo kata, który odbył się we włoskim Pordenone. Na 8 pozycji sklasyfikowani zostali Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk. Wygrali reprezentanci gospodarzy Mauro Collini i Tommaso Rondinini.

- Bardzo cieszy wysoka lokata Bartosza Machny i Dawida Kajdy. Ich rywalizacja z parą Maciej Pudłowski/Anita Krawczyk może przenieść dobry wynik w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata - mówi Sławomir Smater, selekcjoner polskiej kadry narodowej i szef Komisji DAN w Polskim Związku Judo.

W “wirtualnym” PE w judo kata w Pordenone startowało 166 zawodników z 13 krajów. - Nagrane filmy oceniali sędziowie online widząc pokaz tylko raz na ekranie monitora. Pokazy były transmitowane poprzez Youtube – dodał Sławomir Smater.

Bardzo dobrze spisali się również Leszek Piąstka i Anna Jagiełło, którzy w Kodokan Goshin Jutsu zajęli 5 pozycję. Triumfowali Włosi Marika Sato i Fabio Polo.

W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali: 11 miejsce Zbigniew Wojtkowicz i Jacek Kutyba (Kime no Kata), 12 - Zbigniew Zając i Michał Pilch (Kime no Kata), 14 - Robert Taraszkiewicz i Michał Taraszkiewicz (Kime no Kata), 15 - Łukasz Proksa i Marek Tarabura (Katame no Kata), 16 - Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk (Katame no Kata), 16 - Radosław Przytulski i Marta Sowa (Ju no Kata).

W Kime no Kata wygrali Francuzi Michel Jeuffroy i Laurent Jeuffroy, w Katame no Kata – Niemcy Miriam Sikora i Christian Steinert oraz w Ju no Kata – Włosi Giovanni Tarabelli i Angelica Tarabelli.