POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Daniela Badura: wierzyłam w siebie i swoje możliwości

- Wierzyłam w siebie i swoje możliwości – mówi Daniela Badura (-57kg) z GKS Czarni Bytom, brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze. Na najniższym stopniu podium na Łotwie stanęli także: jej koleżanka klubowa Wiktorią Ślązok (-48kg) i Dawid Szulik (-57kg) z KS Polonia Rybnik.

Daniela Badura była naszą jedyną reprezentantką, która dotarła do półfinału Mistrzostw Europy. Udział w turnieju zaczęła od zwycięstwa z Belgijką Sarą Ver Eecke, którą pokonała także w październiku 2020 roku w Pucharze Europy w Szczyrku.

W kolejnych pojedynkach reprezentantka Polski okazała się lepsza od Słowenki Leili Mazouzi i Łotyszki Antry Muzicy.

- Pojedynek z Mazouzi wygrałam przed czasem na osoto-gari. Nie chwaląc się mój rzut znalazł się wśród najlepszych ipponów całych Mistrzostw Europy. Natomiast w ćwierćfinale zwyciężyłam w 15 sekund, wykonując uchi-mate - dodała Daniela Badura.

W półfinale polska judoczka przegrała z Rosjanką Olgą Mukhiną. - Do tej walki wyszłam z takim samym nastawieniem jak do każdej innej. Dałam z siebie wszystko, ale niestety musiałam uznać wyższość przeciwniczki. Nie smuciłam się długo, bo wiedziałam, że czeka mnie jeszcze najważniejszy pojedynek tego dnia – przyznała judoczka bytomskich Czarnych.

Daniela Badura podkreśliła, że wiara w siebie i wsparcie rodziny oraz najbliższych dały jej dużego „kopa motywacji”. - Dlatego zamiast stresu odczuwałam chęć do walki. Nawet kiedy miałam dwie kary to nie traciłam wiary w zwycięstwo. Słuchałam poleceń trenera i dawałam z siebie wszystko, bo bardzo chciałam stanąć na tym potężnym podium i przywieźć do domu medal. Kiedy już tam stanęłam to z łezką w oku pomyślałam sobie, że marzenia się spełniają, dlatego się nie zatrzymuję i lecę po kolejne – powiedziała po wygranej z Łotyszką Anną Gulite.

Po tym sukcesie w ME Kadetów Daniela Badura mówiła jeszcze: - O zdobyciu przeze mnie medalu zadecydowało to, co tego dnia działo się w mojej głowie. Wierzyłam w siebie i w swoje możliwości jak nigdy dotąd i jestem szczęśliwa, że udało mi się nad wszystkim panować.