POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Daria Pogorzelec wyróżniona na Gali Sportu Wojskowego

2-krotna srebrna medalistka VI Światowych Igrzysk Wojskowych starszy marynarz Daria Pogorzelec (WZS Gdynia/SGKS Wybrzeże Gdańsk) została wyróżniona za sukcesy w Korei Południowej. Zajęła 10. miejsce w plebiscycie na najlepszych sportowców Wojska Polskiego w 2015 roku w sporcie wyczynowym.

Gala Sportu Wojskowego odbyła się dziś w Zegrzu koło Warszawy. Daria Pogorzelec, siódma zawodniczka Igrzysk w Londynie, została wyróżniona, a zwyciężyła szeregowa Iwona Lewandowska, która wygrała maraton w Azji.

- Dla mnie to miłe wyróżnienie, cieszę się, że moje osiągnięcia zostały docenione przez władze sportu wojskowego - powiedziała Daria Pogorzelec, która uczestniczyła w środowej Gali.

Szef gabinetu politycznego Ministerstwa Sportu i Turystyki Ryszard Krzeszowiak przekazał wszystkim gratulacje i podziękował Ministerstwu Obrony Narodowej za owocną współpracę i wspieranie sportu – wyczynowego i powszechnego.

Podczas ubiegłorocznych VI Światowych Igrzysk Wojskowych w południowokoreańskim Mungyeong Daria Pogorzelec (-78kg) zdobyła srebrne medale w turnieju indywidualnym i drużynowym, w składzie z Kingą Kubicką, Arletą Podolak, Agatą Ozdobą, Halimą Mohamed-Seghir i Karoliną Tałach.

Z kolei cztery lata wcześniej Daria Pogorzelec była najlepsza w tych zawodach w Rio de Janeiro. W tym sezonie w brazylijskim mieście odbędą się Igrzyska Olimpijskie.

- Obecnie trenuję w klubie, a już za kilka dni wyjeżdżam na zgrupowanie kadry - mówiła zawodniczka, a jej trener Tomasz Lisicki dodał: - Daria jest po poważnej kontuzji kolana, ale już wróciła do rywalizacji i wygrała dwie walki podczas Pucharu Polski. To jeszcze nie to, czego od niej oczekujemy, dlatego postawiliśmy w tym okresie na spokojny trening do Mistrzostw Europy. Zastanawialiśmy się nad występem w Grand Prix w Tbilisi, ale uznaliśmy, że korzystniejsza będzie solidna praca treningowa przed wyjazdem na ME w Rosji.

Na początku tego roku Daria Pogorzelec i Maciej Sarnacki otrzymali nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika 2015 roku na Gali Polskiego Związku Judo w Elblągu.